Referendumi në PS, Blushi: Një proces i trukuar

Deputeti “rebel” Ben Blushi reagon sërish ndaj referendumit të Partisë Socialiste që pritet të mbahet më 9 prill.

Sipas tij, ky referendum është i trukuar, dhe kjo shihet tek indiferenca e Edi Ramës për të bërë një fushatë në gjithë vendin.

“Nuk mund të ketë referendum kur ai që e kërkon nuk bën fushatë. Nuk bëhet fushatë se është i sigurt që do nxjerrë rezultate të trukuara. Palës që është kundër referendumit nuk i njihet asnjë e drejtë”– u shpreh Blushi.

Për debatin me deputetin e PD, Gent Strazimir, i cili dyshohet se kishte pistolete në protesten për parkun Blushi tha se duhet të veprojë ligji ndaj tij.

LEXO EDHE  Zgjedhjet e 21 Prillit/ Raporti final i OSBE: Të rishikohet kuadri ligjor, ti paraprihet një procesi të hapur konsultimi


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here