Basha akuzon Ramën: Sa mln euro ke marrë për betonizimin e Tiranës

I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i kreut të PD-së, Lulzim Bashës për protestën që po zhvillohet tek Parku i Liqenit. Në një postim në Facebook ai akuzon Edi Ramën, si politikanin më të pasur në vendin më të varfër

Ja çfarë shkruan Lulzim Basha:

Kokoshi 200 milione, politikani me i pasur i Europes ne vendin me te varfer te saj – sipas mediave amerikane – betonizuesi i Tiranes ne 11 vite, sot del haptasi si ideatori i betonizimit te parkut. Sa milione euro rryshfet ka marre nga oligarket kete rradhe? Kerbac e burg per qytetaret, milionat per vete duke shkelur kushtetute e ligj.

LEXO EDHE  Kadilli: Nëse Basha është me Berishën, atëherë PD është në konflikt me DASH

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here