22-vjeçari grabiste i veshur si polic, jeta luksoze e çon në pranga

Policia e Kamzës vuri në pranga këtë të diel një 22 – vjecar që i veshur si polic ndalonte makinat dhe grabiste pasagjerët. Ai është Halil Topalli i cili ka vepruar në bashkëpunim me Shaban Topalli, një kushëririn e tij, gjithashtu të arrestuar.

I riu duket se ka dashur të bëjë një jetë luksoze me mënyrën e re të jetesës. Nga fotot që ai postonte në Facebook ai tregon shuma të mëdha lekësh dhe eurosh, në makina luksoze.

Madje ai ka edhe fotografi me veshjet e policisë, me të cilat dilte në rrugë dhe hiqej si efektiv i Policisë Rrugore. Fotot i shoqëron me fjalët: “Jo keq si fillim”

LEXO EDHE  Rrahu dhe përdhunoi shqiptaren 50-vjeçare, zbardhet biseda e 35-vjeçarit bullgar me nënën: Duhet ta kisha bërë me kohë...

Ndërsa është shpallur në kërkim një tjetër person identitetit i të cilit nuk bëhet me dije për arsye hetimore. Ky i fundit prezantohej si komandanti i policisë.

Në cilësinë e provës material është sekuestruar makina tip “Ford” me targa AA 551 LI dhe sende të tjera me vlerë, të grabitura nga autorët.

12717728_156170194764290_8522413133022387276_n

12715614_156170198097623_7129994731640090059_n

12717320_156170201430956_7583106797291505703_n

10660086_171014479946528_5997127267190943778_n

10344779_161263080921668_6101463649057711943_n

12743817_161263084255001_8340929844186456415_nPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here