Tmerr në Milot, makina përplas turmën me njerëz

Një aksident i rëndë ka ndodhur në tregun e Milotit ku një person ka vdekur dhe pesë të tjerë janë plagosur. Një automjet me shpejtësi të lartë është futur në tregun e Milotit dhe mes njerëzve ka marrë para gjithçka. Personi që drejtonte mjetin dyshohet se ka qenë invalid dhe nuk rezulton të kishte leje drejtimi të automjetit. Gjendja e disa të plagosurve rezulton të jetë kritike, ndëkohë që ka arritur dhe ambulanca.

Situata në këto moment është kaotike në tregun më të mbipopulluar të mishit.

Nga informacionet parakrake mësohet se ka qenë një ngjarje aksidentale. Ende nuk dihet se si ka rrjedhur ngjarja pasi nuk ka asnjë informacion nga Policia. Ditën e sotme në tregun e gjësë së gjallë në Milot ka patur një fluks me njerëz. 

Sipas njohtimit të policisë Pashk Vokri është drejtuesi i automjetit tip Mercedens Benz.

LEXO EDHE  Studimi: Efektiviteti i vaksinës kineze Sinovac zbehet pas gjashtë muajsh, por një dozë e tretë…

 

Lajmi në përditësim…

 

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here