Rama rikujton Fatos Nanon, e falenderon për kontributin

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalimit të tij në Kongresin e Partisë Socialiste shprehu falenderime për ish kryeministrin Fatos Nano duke thënë se kontributi i tij mbetet i vyer për demokratizimin që sollin në këtë forcë politike.

“Falënderim edhe liderit të parë të kësaj partie Fatos Nanos. Dëshiroj të na bashkohet në 25-vjetorin dhe uroj të gjej fjalët e duhura për kontributin e tij në forcimin e karakterit dhe liderit të PS-së.”– u shpreh Rama.

LEXO EDHE  "Vera e fundit e Ramës Kryeministër"/ Maliqi: Rotacioni politik i pashmangshëm, revolucion demokratik


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here