Sophia Loren: Ja përse vazhdoj të jem e bukur

81 vjeç, e lumtur dhe pa pendesa, kështu shfaqet Sophia Loren në intervistën e fundit për Today Show. Legjenda e gjallë e kinemasë ka treguar se nuk lodhet kurrë së dëgjuari se është e bukur. ‘Oh, jo. Nuk lodhem kurrë.

Është shumë bukur ta dëgjosh’. Ndoshta aktorja më ikonike italiane, Sophia Loren u bë e para artiste që mori një Oscar si Aktorja më e Mirë për një film në gjuhë të huaj. Por ‘Çoçarja’ shënjoi kujtesën botërore me bukurinë, të cilën ajo nuk e përshkruan si ‘perfekte’: ‘Bukuria nuk ka të bëjë aspak me perfeksionin. Është diçka që buron nga brendia. Unë ndihesha unike. Nuk kam qenë kurrë e bukur në kuptimin, si kukull. Kurrë s’kam qenë e tillë’.

LEXO EDHE  Jennifer Aniston shmang njerëzit që nuk janë vaksinuar: Nuk takoj as miqtë e mi

(Boldnews)PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here