Itali/ Shkatërrohet banda e grabitësve, tre shqiptarë në pranga

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Tre shqiptarë, pjesë të një bande grabitësish në Romë, janë arrestuar nga policia italiane. Shqiptarët 24¬vjecar, 25 dhe 26¬vjec kishin krijuar një bandë ku grabisnin banesa si dhe dhunonin pronarët. Tre personat ndihmoheshin edhe nga një tjetër shtetas shqipar.

Ky i fundit jepte kryesisht informata për objektivin e rradhës që do të ishte pjesë e grabitjes.

Gjatë kontrollit policia gjeti sende që i kompromentonin shqiptarët, doreza dhe shumë objekte të vjedhura. Banda vepronte njësoj për grabitjet. Përdorte dy makina me motor të fuqishëm. Vetëm në marsin e shkuar kanë kryer tre grabitje, duke

LEXO EDHE  Banka e Shqipërisë: Ekonomia me rënie të thellë, politika lehtësuese monetare do të vijojë

Policia ra në gjurmë të tyre nga gjurmimi i një telefonate, në prill të 2015. Ishte kjo datë kur ata po bënin grabitjen e rradhës.

Në këtë grabitje ata kishin marrë sende të çmuara, ora dhe para të thata.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here