E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet Ushtria

Etiketim: ushtria

FOTO/ Koronavirusi, “zona e kuqe” në Itali nën shtetrrethim

Koronavirusi ka shkaktuar 6 viktima në Itali, ndërkohë që numri i të prekurve arrin në mbi 224 persona. Italia është vendi më i prekur nga...

SHBA vs Iran, ja fuqia e dy ushtrive…

Pasi presidenti amerikan Donald Trump urdhëroi vrasjen e gjeneralit të lartë të Iranit, Qassem Soleimani, shumëkush ka shtruar pyetjen se sa do të mund...

Renditja globale/ Cilat janë ushtritë më të mëdha në botë! Ku...

Kur vjen puna të fuqia njerëzore, asnjë vend në botë nuk i afrohet Kinës. Sipas “Global Firepower estimates”, Republika Popullore ka aktualisht rreth 2.18...

Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë falënderon ushtritë që ndihmuan, injoron FSK’në

Ministrja e Ministrisë së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, ka falënderuar të gjithë ata që dhanë kontribut për popullin shqiptar pas tërmetit në Durrës....

A do e përdorë Edi Rama ushtrinë në ditën e zgjedhjeve…

Nga Boldnews.al Mazhoranca dhe opozita po shkojnë drejt 30 qershorit, ditës kur në bazë të dekretit të Presidentit të Republikës do të mbahen zgjedhjet lokale,...

FOTO/ Ushtria në dyert e aeroportit, ja si ruhet sot “Nënë...

Një ditë më parë u vendos që trupat e Policisë Ushtarake dhe Batalionit Special të Sigurisë së FA-ve do të angazhohen në ruajtjen e...

Ushtria në aeroport/ Rama poston foton dhe bën një krahasim me...

Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale një foto nga një aeroport europian, ku shfaqen ushtarë që patrullojnë. Kryeministri ka bërë një krahasim mes...

Ushtria ‘rrethon’ aeroportin, Xhaçka i përgjigjet Metës/ Pse duhet të të...

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka i është përgjigjur në distancë Presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit kërkoi informacione mbi bazën ligjore të angazhimit...

I shpallëm luftë Kinës/ Ish-ministri i Ramës ironizon përdorimin e ushtrisë…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Maniani, ka ironizuar vendimin për angazhimin e Forcave të Armatosura në mbrojtje të aeroportit Nënë Tereza, pas grabitjes së ndodhur...

Grabitja e milionave në Rinas/ Aktori i njohur: U dirigjua nga...

Aktori i njohur Neritan Liçaj, ka reaguar lidhur me ngjarjen e fundit të ndodhur në aeroportin Nënë Tereza, ku në pistë u grabitën miliona...

DW: Trupa e automjete të Ushtrisë janë dislokuar rreth aeroportit…

Trupa e automjete të Ushtrisë janë dislokuar ndërkohë në territorin rreth aeroportit ndërkombëtar “Nënë Tereza” pas grabitjes një ditë më parë të 10 milionë...

FOTO/ Ushtria shkatërron orteqet në Brezovicë, ja ç’ka ndodhur…

Në një lartësi mbidetare mbi 2230 metra dhe mot të keq, ekipet e Kërkim-Shpëtimit dhe të Deminimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, kanë...

Vuçiç rrëfen prapaskenat: Serbia është paralajmëruar, nëse fut ushtrinë në Kosovë...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se NATO e ka paralajmëruar atë kundër ndërhyrjes së ushtrisë serbe në Kosovë. “Disa herë kam marrë këtë paralajmërim...
WhatsApp DENONCO