E dielë, Shtator 22, 2019
Etiketimet Tsipras

Etiketim: Tsipras

Rama-Tsipras bisedë telefonike/ Ja çfarë i ka kërkuar kryeministri grek…

Kryeministri Edi Rama ka pasur një bisedë telefonike me homologun e tij grek, Alexis Tsipras. Mësohet se dy kryeministrat kanë diskutuar mbi reformat e nevojshmepër...

Paralajmërimi i Tsipras/ Zhvillim negativ me Shqipërinë, kam informacion se…

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka shprehur rezerva të forta lidhur me shkeljen e të drejtave të minoritetit në Shqipëri. Tsipras tha se ka mësuar një...

Vuçic dhe Tsipras në Tiranë, paralajmërohen protesta…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dhe Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, pritet të marrin pjesë në samitin Ballkanik që do të mbahet në Tiranë,...

Zyrtarisht të propozuar për çmimin “Nobel për Paqe”

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe homologu i tij i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev janë propozuar zyrtarisht për çmimin Nobel për Paqen. Kjo...

Ja arsyet pse anulohet takimi Rama-Tsipras

Aama-TsiprasAleksis Tsipras ka anuluar vizitën e tij për në Tiranë të parashikuar të ndodhë në muajin Prill. Burime pranë stafit të kryeministrit grek kanë...