E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet Tsipras

Etiketim: Tsipras

Negociatat/ Tsipras në Paris: Çelja e bisedimeve për Shqipërinë të miratohet...

Ish-kryeministri grek, Aleksis Cipras, ka analizuar domosdoshmërinë e vendimit pro për hapje negociatash me Shqipërinë. Konkretisht, Cipras ka thënë sot në Paris se zgjerimi...

Vetëm Rama “jo”/ Këtë vit shkuan në zgjedhje të parakohshme Tsipras,...

Gjatë këtij viti, disa vende të rajonit preferuan të shkojnë drejt zgjedhjeve të parakohshme, duke u hapur rrugë zgjidhjes së krizave politike. Kështu, e para...

Rama-Tsipras bisedë telefonike/ Ja çfarë i ka kërkuar kryeministri grek…

Kryeministri Edi Rama ka pasur një bisedë telefonike me homologun e tij grek, Alexis Tsipras. Mësohet se dy kryeministrat kanë diskutuar mbi reformat e nevojshmepër...

Paralajmërimi i Tsipras/ Zhvillim negativ me Shqipërinë, kam informacion se…

Kryeministri grek Alexis Tsipras ka shprehur rezerva të forta lidhur me shkeljen e të drejtave të minoritetit në Shqipëri. Tsipras tha se ka mësuar një...

Vuçic dhe Tsipras në Tiranë, paralajmërohen protesta…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dhe Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, pritet të marrin pjesë në samitin Ballkanik që do të mbahet në Tiranë,...

Zyrtarisht të propozuar për çmimin “Nobel për Paqe”

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe homologu i tij i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev janë propozuar zyrtarisht për çmimin Nobel për Paqen. Kjo...

Ja arsyet pse anulohet takimi Rama-Tsipras

Aama-TsiprasAleksis Tsipras ka anuluar vizitën e tij për në Tiranë të parashikuar të ndodhë në muajin Prill. Burime pranë stafit të kryeministrit grek kanë...
WhatsApp DENONCO