E shtunë, Tetor 16, 2021
Etiketimet Tenderi

Etiketim: tenderi

Skema kriminale e ARRSH-së, rotacion oligarkëve për të fituar 100 mln...

Nga Boldnews.al Berberi i Autoritetit Rrugor Shqiptar ka përdorur një skemë të mirëfilltë kriminale me tenderët e ndërtimit të Unazës së Madhe, ku oligarkët e...

Me firmën e kryebashkiakes Sako/ Inceneratorët fitojnë “tenderin” 10 mln euro...

Nga Boldnews.al Pas një "loje" që zgjati disa muaj, Emirjana Sako, ka firmosur që plehrat e Durrësit do të shkojnë në Sharrë. Një vendimmarrje tepër...

“Loja” e plehrave/ Bashkia e Durrësit rihap “tenderin”, por katërfishon fondin...

Nga BoldNews.al Depozitimi i mbetjeve urbane të qytetit të Durrësit ka sjellë një nga vendimmarrjet më të dyshimta të pushtetit lokal: dhënien e miliona eurove...

Ergys Verdho hap thesin para zgjedhjeve, 2 mln euro për mirëmbajtjen...

Nga Boldnews.al Ergys Verdho është një nga drejtorët që duhet të ishte të paktën në SPAK. Të mos flasim për hetim, ndalim apo arrestim. Ish...

Luksi i Edi Ramës/ 300 mijë USD për kondicionerë anti Covid...

Nga Boldnews.al Agjencitë janë vënë në shërbim të luksit të Edi Ramës! E tillë është Agjencia e Blerjeve të Përqendruara, e cila ka urdhëruar me...

KQZ “hap thesin”, 1 milionë USD pa garë kompanisë holandeze për...

Nga Boldnews.al Një nga institucionet që po shpenzon më shumë në këtë kohë, është padyshim Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Kryetari dhe anëtarët e rinj kanë...

Tenderi i ushqimeve/ Fali Olta Xhaçkën, SPAK merr të pandehur tre...

Tre zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes janë marrë të pandehur nga SPAK, pas kallëzimit të bërë nga Partia Demokratike mbi tenderin e ushqimeve të...

Llatja i Elbasanit “zhduk” Covidin, 33 mln lekë për festimet e...

Nga Boldnews.al Elbasani, i cilësuar si "kryeqyteti" i Shqipërisë më 14 mars, do të vijojë të festojë Ditën e Verës. Megjithëse në Shqipëri janë në...

Rekordi i “Nikut të Ndrag’hetës”, tender 1.5 miliardë lekë pa garë...

Nga Boldnews.al "Niku i Ndrag'hetës" ka fituar plot 1.5 miliardë lekë për vetëm 47 ditë. Firma GTS, ku administrator është z.Besnik Halili, bashkëjetuesi i Luneda...

Oferta më e lartë/ Fondi i Zhvillimit i jep “Fushës” tenderin...

Nga Boldnews.al Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka shpallur kompaninë “Fusha” fituese të tenderit për “Përmirësimin e Integruar Urban të Qytetit të Përmetit”, megjithëse ka dhënë...

Prodhimi i pullës/ Laert Duraj i “Posta Shqiptare” i jep “monopolin”...

Nga Boldnews.al Një seri vendimesh dhe ankimesh, e dorëzuar sërish tenderin për pullat e “Posta Shqiptare” në duart e kompanisë “Adel Co”, e cila duket...

Ujësjellësi i “Lalit”, shkelje në tenderin e fryrë 100 mln lekë...

Nga Boldnews.al Ndërmarrja e Ujësjellës-Kanalizimeve Tiranë (UKT), nën varësinë e Erion Veliaj, ka kryer shkelje në tenderin 100 milionë lekë (të vjetra) për brandimin e...

Tenderi “Milot-Fier”, 4 mld usd me 1 ofertë të vetme/ Gazetari:...

Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar Qeverinë Rama lidhur me tenderin e rrugës Milot-Fier. Tomorri shkruan se Qeveria nuk të zhgënjen asnjëherë, ndërsa kujton shkrimet...
WhatsApp DENONCO