E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Surroi

Etiketim: surroi

Vaksina si (gjeo)politikë

Nga Veton Surroi Vija ndarëse mes Kosovës dhe Serbisë është tash vijë ndarëse mes një vendi pa vaksinë dhe një vendi që bëhet lider në...

VIDEO/ Veton Surroi, nga kandidat për ministër të Jashtëm në i...

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka vënë ballë për ballë sot, dy sjellje të të njëjtit person, Kryeministrit, ndaj një figure të njohur të skenës politike...

Zbythet Rilindja/ Prefekti rrëzon Gjicin për heqjen e titullit “Qytetar Nderi”...

Javën e kaluar, Këshilli i Qarkut të Kukësit, pjesë e të cilit është edhe Kryebashkiaku Safet Gjici, miratoi një vendim për heqjen e titullit...

Vendimi ndaj Surroit, pasojë e histerisë që nisi Rama

Nga Mark Marku Veton Surroin e lexoj me ëndje sa herë e diktoj një shkrim të tijin në media, për stilin elegant, analizën e shtruar,...

Kim Mehmeti: Rama i dha çelësin e qytetit anti-shqiptarit Bregoviç, i...

Analisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti, i ftuar në edicionin e mbrëmjes në SYRI TV, e cilësoi si të turpshëm vendimin për heqjen e titullit...

I hoqën titullin e nderit, Veton Surroi: Ndaj meje u bë...

Publicisti Veton Surroi ka reaguar pas vendimit të Këshillit të Qarkut të Kukësit për t’i hequr titullin “Nder i Qarkut”. Publicisti i njohur deklaroi...

Surroit i hoqën titullin “Qytetar Nderi”, Gjici reagon pas Ramës: Veprim...

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka reaguar për heqjen e titullit qytetar nderi për Veton Surroin. Ai thotë se nuk ka vendim,...

Vasili-Ramës: Po me Surroin ç’pate o i pabesë

Këshilli i Qarkut të Kukësit vendosi sot t'i heqë titullin "Nderi i Qarkut" publicistit dhe politikanit, Veton Surroi. Pro vendimit është shprehur edhe kryebashkiaku...

Heqja e titullit “Nder i Qarkut”, Surroi përplas Ramën me Gjicin/...

Këshilli i Qarkut në Kukës, i hoqi sot titullin “Nderi i Qarkut Kukës” shkrimtarit dhe publicistit, Veton Surroi. Ky titull i është dhënë Surroit po...

Këshilli Bashkiak i Rilindjes në Kukës i heq titullin “Qytetar Nderi”...

Publicistit dhe politikanit nga Kosova, Veton Surroi, i është hequr titulli “ Nderi i Qarkut Kukës” i dhënë nga Këshilli i Qarkut Kukës në...

Akuzat ndaj Bashës/ Surroi-Ramës: Po vepron si Daçiç, situata delikate

Si e shikon Veton Surroi sulmin e kryeministrit Edi Rama ndaj kundërshtarit politik të tij, kreut të PD-së, Lulzim Basha duke e akuzuar se...

Mësime njëjavore prej praktikanti

Nga Veton Surroi – 1. Mund të jetë një mungesë përvoje dhe mund të mos jetë një e tillë, ngase tashmë po përsëritet disa herë kur...

Çfarë ndryshon për shqiptarët pas humbjes së Gjukanoviçit

Nga Veton Surroi – Milan Roqen, ish-ministër i Jashtëm i Malit të Zi dhe njëri prej njerëzve më të afërt me Milo Gjukanoviqin në projektin...
WhatsApp DENONCO