E martë, Prill 7, 2020
Etiketimet Studente

Etiketim: studente

Koronavirusi u prish festat e “çmendura” studentëve (FOTO)

Plazhi më i famshëm i Majamit “South Beach”, është mbyllur si pjesë e masave të autoriteteve amerikane për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Qindra e...

Basha-studentëve: Do ndryshoj ligjin për Arsimin e Lartë, shpresa për ndryshim...

Kreu demokrat, Lulzim Basha, u ka shpjeguar një grupi studentësh të Universitetit të Tiranës, programin e PD-së për arsimin. Basha është shprehur se duhet...

29 vjet nga greva e urisë së studentëve/ “Uroni që ëndrrat...

Më 18 dhjetor 1991, rreth 700 studentë e studente, të mbështetur nga pedagogë, nisën një grevë urie në atë që njihej si kino-teatri në...

Asnjë kontakt me to, 3 studente ndodhen nën rrënojat e pallatit...

Tre studente ndodhen nën rrënojat e një pallati të shembur në afërsi të stacionit të trenit në Durrës ndërsa mësohet se vajzat janë në...

Plas në Qytetin Studenti! Policia përleshet me studentët (VIDEO DRAMATIKE)

Një përleshje fizike ka ndodhur këtë të mërkurë në Qytetin Studenti në kryeqytet, mes efektivëve të Policisë dhe studentëve. “Lëvizja për Universitetin”, pjesë e të...

Hong Kong/ Studentët gjuajnë me shigjeta drejt policisë (VIDEO)

Ambjentet e një universiteti në Hong Kong janë kthyer në një “fushëbetejë” mbrëmjen e së martës për shkak të protestave. Studentët u përleshën me...

Ndryshimi do të vijë nga rinia/ Basha: Lëvizja e studentëve, fillimi...

Kreu demokrat Lulzim Basha theksoi sot nga Korça se ndryshimi do të vijë përmes rinisë. Basha theksoi se lëvizja e studentëve është fillimi i...

VIDEO/ “Çdo javë një nismë kundër korrupsionit”, thirrja e Ambasadës së...

Ambasada amerikane në Tiranë thotë se i ka ardhur në ndihmë këtë javë studentëve të ngrenë zërin kundër korrupsionit në arsimin e lartë. “Çdo javë...

Shumë vijojnë “kontratën” me bosat që kutërbojnë era urinë e parfum/...

Avokatja Denisa Daka ka denoncuar në rrjetin social një rast se si një vajzë e re, nuk guxoi të vazhdonte betejën ligjore me punëdhënësin...

FOTO/ Rama e nis javën me një thirrje ndaj studentëve

Kryeministri Edi Rama e ka nisur javën e re me një thirrje drejtuar studentëve që duan të aplikojnë pranë fakulteteve të tyre përfshirë edhe...

VIDEO/ Studentët e Shkodrës e presin Ramën me protesta, ja ç’ka...

Studentët e Universitetit të Shkodrës e kanë pritur kryeministrin Edi Rama me protesta. Ndërsa kreu i qeverisë ka shkuar për të inspektuar punimet në godinën...

Karta e studentit, ja përfitimet/ Miratohet vendimi, çmimet e reduktuara për…

Qeveria miratoi sot vendimin mbi kategoritë e shërbimeve të ofruara nga entet shtetërore dhe subjektet e tjera, të cilat përfitohen me çmime të reduktuara...

Përcaktohen kriteret/ Ja si do të pranohen maturantët në Universitet…

Universiteti i Tiranës ka përcaktuar kriteret për pranimin e studentëve në të 6 fakultetet e tij. Në këtë mënyrë maturantët kanë mundësi të zgjedhin njërën...
WhatsApp DENONCO