E entje, Korrik 9, 2020
Etiketimet Shtepi

Etiketim: shtepi

Meka e boshatisur, besimtarët falen për Bajram në shtëpitë e tyre

Sikundër çdo event tjetër, edhe falja për Festën e Bajramit këtë vit është zhvilluar ndryshe. Xhamia e Madhe e Arabisë Saudite në Mekë ishte...

Shtëpia ku Boris Johnson do të kalojë kohën e shërimit nga...

Kryeministri britanik Boris Johnson u lejua të dalë nga spitali dhe do të vazhdojë regjimin për të trajtuar COVID-19 te banesa zyrtare, në Chequers. “Chequers”...

Si të pastroni mushkëritë në shtëpi, specialisti i bimëve mjekësore jep...

Specialisti i bimëve mjekësore, Ylli Merja ka sugjeruar një mënyrë unike për të pastruar mushkëritë në këto kohë të rënduar virozash. Merja propozon avuj të...

VIDEO/ “Sot trimat rrinë në shtëpi”, mesazhi i dy të rinjve...

Prej disa ditësh qytetarëve po u kërkohet që të qëndrojnë në shtëpi dhe të shmangin sa më shumë kontaktet, si një nga masat kryesore...

Vetë-karantinimi, ja rregullat që duhen ndjekur në kushte shtëpie

Nga momenti i shfaqjes së koronavirusit në Shqipëri, këshilla e parë që iu dha, shqiptarëve që kishin udhëtuar në ato që konsideroheshin "zona të...

Debatet/ “Shtëpitë në periferi u bënë për vota, pallatet për para”

Debati për shembjen e banesave nga tërmeti i 26 nëntorit, ka bërë që Dashamir Shehi të pranojë se ndërtimet e pa legalizuara janë bërë...

Turqia do ndërtojë 500 shtëpi/ Shpejt përfundon projekti, më pas nis...

Qeveria dhe grupi i ekspertëve të mbërritur nga Turqia kanë nisur punën në terren për ndërtimin e 500 banesave për familjet e prekura nga...

“Më është shkatërruar shtëpia, flemë në makinë me fëmijën 8 muajsh”

Ish-kryeministri Sali Barisha, përmes një statusi në 'Facebook', ka postuar denoncimin e një qytetari nga Sanxhaku i Laçit. Ky i fundit thotë se i...

“Tërmeti” ndryshon pr/buxhetin e 2020-s/ Do financohet rindërtimi i shtëpive…

Qeveria do të ndryshojë projektbuxhetin e vitit të ardhshëm për financuar programin e rindërtimit nga dëmet që la pas tërmeti i 26 nëntorit. “Në buxhetin...

Tërmeti/ “Shteti përgjigjet me mospërfillje”, apeli i vajzës: Kthejini sytë nga...

Një apel i fortë ka ardhur për Shijakun nga një vazjë, e cila shprehet se ka dëmtime në banesën ku jetojnë prindërit e saj....

Tërmeti/ “Jam i sëmurë”, banorët në Lezhë: Është zor me dalë...

Dëmtimet e pallateve dhe objekteve në Lezhë si pasojë e tërmetit, ka bërë që qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme edhe në këtë qytet. Disa...

Tha se kanë marrë lekë e shtëpi, banorët e Astirit: Veliaj...

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, sot në mesditë kryetari i bashkisë Erion Veliaj tha se një pjesë e banorëve të Astirit kanë...

Tirana më e shtrenjta në botë për blerjen e një shtëpie/...

Kostot e jetesës përfshijnë shumë prej gjërave themelore të përditshmërisë, si të ushqyerit, transporti dhe energjia elektrike që shpenzojmë në shtëpi. Shpesh shtëpitë zënë...
WhatsApp DENONCO