E dielë, Gusht 1, 2021
Etiketimet Rekord

Etiketim: rekord

Java që shënoi rekordin e viktimave nga koronavirusi në Shqipëri

Në shifrat e raportuara çdo ditë nga Ministria e Shëndetësisë, java e tretë e shkurtit tregon një ulje të infektimeve ditore, por një rritje...

Zëri i Amerikës: Rekord pas rekordi në Shqipëri, pozitiviteti 26.6%

Në Shqipëri, Koronavirusi po përhapet me ritme të shpejta, duke shënuar ditët e fundit rekord pas rekordi, me nivelet e larta të rasteve të...

Rekord infektimesh, Gjermania vendos kufizime të ashpra për të paktën 8...

Pandemia e koronavirusit po vendos në vështirësi autoritetet gjermane, veçanërisht sistemin shëndetësor. Kancelarja Angela Merkel paralajmëroi 8 deri në 10 javë me kufizime të forta,...

Këshilltari shëndetësor italian paralajmëron “tragjedi kombëtare”, numri i vdekjeve nga COVID-19...

Një këshilltar i ministrisë së shëndetësisë të Italisë ka bërë thirrje që kufizimet si pasojë e coronavirusit të shtrëngohen në mënyrë drastike për të...

Rekord viktimash nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut

46 viktima dhe 504 raste të reja nga Covid-19. Ky është bilanci tragjik i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Autoritetet njoftuan se...

Greqi/ 1882 raste të reja dhe 100 të vdekur nga koronavirusi

Në Greqi është shënuar sot një tjetër shifër e lartë të infektuarish dhe viktimash nga koronavirusi. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se në 24 orët e...

Milan si në kohët e dikurshme, vendos rekordin historik të pikëve

Milan arriti një fitore shumë të rëndësishme ditën e djeshme në shtëpi kundër Fiorentinës. Kuqezinjtë e drejtuar dhe në këtë ndeshje nga Daniele Bonera...

Pas karantinës, rriten lejet e ndërtimit në 3-mujorin e tretë/ Rekord...

Lejet e ndërtimit kanë shënuar rritje në tremujorin e tretë, pas nivelit të ulët që u konstatua në prill-maj, që përkoi me periudhën e...

E martë e zezë në Shqipëri, 19 të vdekur nga koronavirusi...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë, janë regjistruar 19 viktima nga koronavirusi. Kjo një shifër rekord që prej fillimit të pandemisë në...

Koronavirusi/ Tjetër rekord infektimesh në Spanjë

Spanja ka regjistruar numrin më të lartë të rasteve ditore me koronavirus. Gjatë 24 orëve në Spanjë janë shënuar 25,595 të prekur, duke shënuar rekordin...

Bilanci ditor i Covid/ Gjashtë humbje jete dhe 311 raste të...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar shifra rekord me koronavirus. 311 persona kanë rezultuar pozitivë nga 1397 testime të kryera. Harta...

Dalin jashtë kontrollit shifrat e reja në Francë, mbi 30 mijë...

Në 24 orët e fundit në Francë është rritur ndjeshëm numri i rasteve të reja me COVID-19. Mësohet se sot në Francë janë konfirmuar...

Rekord shifrash, Maqedonia e Veriut regjistron gjashtë të vdekur dhe 535...

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar të enjten për 535 raste të reja me koronavirus dhe gjashtë viktima nga testimi i...
WhatsApp DENONCO