E mërkurë, Shtator 30, 2020
Etiketimet Refugjate

Etiketim: refugjate

Në makinë me 4 refugjatë për në Kosovë, arrestohet

Një 68-vjeçar është arrestuar nga policia pasi u kap në Pikën Kufitare të Morinës me 4 refugjatë sirianë në automjetin e tij. Ai do të...

Kapet duke transportuar 12 refugjatë, vihet në pranga i riu në...

Një 28-vjeçar u vu në pranga nga policia e Tiranës për akuzat "Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve" dhe "Prodhimi dhe shitja e...

Kapen duke transportuar refugjatë, pranga 4 personave në Elbasan

Katër persona janë arrestuar në Elbasan, pasi u kapën duke transportuar 10 refugjatë. Burime zyrtare nga policia njoftuan se, në vijim të operacionit policor "Mengel...

Kapen duke transportuar 16 refugjatë, pranga 2 personave në Korçë

Në kuadër të operacionit të koduar “Perimetri”, policia e Korçës prangos 2 persona. Ata janë kapur në flagrancë duke u dhënë ndihmë 16 shtetasve të...

“Është çnjerëzore”, këngëtarja shqiptare reagon ashpër ndaj fotove që shokuan botën

Këngëtarja Besa Kokëdhima ka reaguar ashpër pas pamjeve prekëse të refugjatëve sirianë në Greqi. Ajo thotë se kjo që po e bën Greqia është çnjerëzore,...

Vazhdon dyndja e refugjatëve sirianë drejt Greqisë

Pasi Turqia u hapi portat, sirianët po dynden drejt Greqisë si nga toka ashtu edhe nga deti. 16 varka me refugjatë sirianë mbërritën në...

Gjermania në nevojë urgjente për fuqi punëtore/ Angela Merkel ndërmerr hapin...

Problemi është vërtet i madh nëse Angela Merkel thërret një "samit" në zyrën e Kancelarisë. Realisht problemi i mungesës së fuqisë punëtore është shumë...

Gjendje katastrofale e refugjatëve në Bosnjë-Hercegovinë

Autoritetet e Bosnjë-Hercegovinës nuk kanë gjetur ende ndonjë zgjidhje për mijëra refugjatë, sa janë grumbulluar në kufirin me Kroacinë. Ndërkohë që numri po shtohet...

VIDEO/ “Tresteniku mikpritës”, fshati që ndihmon emigrantët nga Lindja e Mesme

Fshati Trestenik në rrethin e Korçës është një nga fshatrat kufitare që shikohen si stacioni i parë i emigrantëve të paligjshëm nga Lindja e...

39 refugjatët e vdekur në kamion, jo vetëm nga Bullgaria

Trupat e 39 personave janë gjetur të pajetë brenda një kamioni në Angli. Automjeti, i regjistruar në Bullgari, u gjet në Parkun Industrial Waterglade në...

Thashethemi që ngriti në këmbë mbi 2000 refugjatë/ Ja çfarë ndodhi...

Pas zërave në mediat sociale për hapjen e kufirit të Greqisë me Maqedoninë e Veriut, janë mbledhur në Selanik 2000 migrantë, që duan të...

ALARMI/Po dynden drejt Shqipërisë refugjatët nga Siria dhe Lindja e Mesme

Shqipëria po shikohet si udhë kalimi për në BE. 106 refugjatë janë kapur nga policia shqiptare nga data 22 maj deri në datën 2...

Bllokimi nga Maqedonia, Greqia i zhvendos refugjatët pranë kufirit shqiptar

E ndërsa rruga e refugjatëve në Ballkan është ndërprerë dhe Maqedonia e Kroacia kanë mbyllur kufijtë, duke se do ketë një zhvendosje të tyre...
WhatsApp DENONCO