E dielë, Mars 7, 2021
Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Shkelën masat anti-Covid, policia gjobit 2673 shtetas

Policia vijon të ndëshkojë qytetarët lidhur me mosrespektimin e masave anti-Covid. Gjatë fundjavës janë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 2673 shtetas, 2263 prej tyre...

Arrestohet 25-vjeçari në Shijak, ja çfarë iu gjet në banesë

Policia arrestoi një 25-vjeçar banues në Shijak. Sipas policisë, gjatë kontrolleve në banesën e tij pas raportimeve nga qytetarët, janë gjetur dhe sekuestruar një...

Lojërave fati online në berberhane, kapet 41 vjeçari në Berat

Policia e Beratit arrestoi një 41 vjeçar, i cili akuzohet për organizim të lojërave të paligjshme. Policia bëri të ditur se i ndaluar është...

Situata e rënduar, policia apel drejtuesve të mjeteve: Vendosni zinxhirë, nuk...

Policia e Shtetit përmes një apeli drejtuar qytetarëve, që të kufizojnë lëvizjet e panevojshme, për shkak të situatës së krijuar për shkak të motit...

Situata nga moti në vend, Policia e Shtetit: Ja rrugët ku...

Situata e krijuar nga reshjet e dëborës të cilat kanë nisur me intensitet në shumë zona të vendit ka bërë që Policia e Shtetit...

PAMJE TË RËNDA/ Polici rreh me grushte dhe godet me elektroshok...

Një polic në Aurora të Colorados është shkarkuar, pasi që kamera e vendosur në uniformën e tij ka treguar se si vazhdimisht e kishte...

FOTO/ I kërkuar për vrasje, policia kërkon ndihmën e shqiptarëve për...

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin e një personi që akuzohet për vrasje në tentativë. Ai quhet Sami Berisha dhe...

VIDEO/ E shtrijnë në tokë dhe e rrahin, dhuna policore vazhdon....

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka postur në faqen e tij në rrjetin social një video ku tregohet dhuna e...

Kapet pas orës policore, gjobitet djali i ish-Kryeministrit/ FOTO

Redon Meksi, djali i ish-Kryeministrit Aleksandër Meksi, është gjobitur nga policia pasi u kap pas orës 20:00, atëherë kur fillon edhe ora policore. Redon Meksi...

VIDEO/ Masat anti-Covid, policia kontrolle dhe gjoba në transportin publik

Policia e Shtetit ka nisur kontrollet për respektimin e protokolleve të sigurisë në transportin publik. Sipas një informacioni zyrtar, nisur nga rritja e numrit të...

Masat anti-Covid, policia ndjek këmba këmbës takimet elektorale të opozitës

Dy ditë pasi Kryeministri Edi Rama paralajëroi shtimin e masave kufizuese, pas shtimit të rasteve me Covid-19, dhe i kërkoi policisë që të ndërhynte,...

Gjata: Policia po vepron me urdhëra politikë në kohë pandemie

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata, akuzoi sot Policinë e Shtetit se po zbaton urdhërat politikë në kohë pandemie. Gjata tha se janë...

Pas thirrjes së Ramës, policia në aksion për masat anti-Covid: Mbi...

Vetëm në 24 orët e fundit për shkak të mos zbatimit të masave kufizuese policia ka gjobitur 2606 persona me 30 mijë lekë të...
WhatsApp DENONCO