E hënë, Qershor 1, 2020
Etiketimet Paketa

Etiketim: paketa

Vendimi/ BE ndalon shitjet e cigareve me mente dhe shije frutash

Duke filluar nga 20 maj, cigaret me mente ose shije frutash do të ndalohen në të gjitha vendet e BE-së, njoftoi agjensia gjermane e...

Gjobë 50 mijë lekë për punëdhënësit që nuk aplikojnë për ndihmën...

Këshilli i Ministrave ka vendosur të gjobisë punëdhënësit që nuk aplikojnë për ndihmën financiare të punonjësve të tyre me një shumë prej 50 mijë...

Tatime thirrje bizneseve: Aplikoni për ndihmën financiare të paketës 2, ja...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton të gjithë tatimpaguesit se procesi i aplikimit për përfitimin e ndihmës financiare të Paketës së 2-të, sipas VKM...

Paketa “kap ça të kapësh” e Ramës për biznesin

Nga Boldnews.al Prej gati 10 javësh, në Shqipëri po aplikohen masa ekstreme lidhur me përballimin e situatës së epidemisë së Covid-19. E ndërsa ka një lëshim...

Konfindustria apel Ramës: Zbato një paketë fiskale, 100 mln eurot e...

Konfindustria i kërkon Qeverisë që të ndërtojë dhe zbatojë sa më shpejt një paketë fiskale shoqëruese në nivel qendror dhe vendor, me qëllim zbutjen...

Paketat e ndihmës ekonomike/ Ahmetaj: Përfitojnë 310 mijë familje

Ministri Arben Ahmetaj tha se nga dy paketat e ndihmës ekonomike do të përfitojnë 310000 familje. Duke iu përgjigjur akuzave të disa ligjvënësve për “braktisje...

“Paketa e ndihmës do të zgjerohet”/ Rama: Klubet e futbollit nuk...

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndonëse paketa ekonomike për të përballur këtë krizë do të zgjerohet, klubet e futbollit nuk do të përfshihen. Ai...

Basha thirrje Ramës: Masat ekonomike të propozuara nga PD, të realizueshme....

Kreu demokrat Lulzim Basha, përmes rrjeteve sociale, thotë se masat ekonomike dhe sociale të propozuara nga PD janë të qarta dhe lehtësisht të zbatueshme...

Koronavirusi, biznesi i propozon Qeverisë paketën e masave: Të shmangim pasojat...

Unioni i Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë, ‘Biznes ALBANIA’ dhe gjithë shoqatat e biznesit në Shqipëri i kanë parashtruar disa kërkesa qeverisë, në një...

Anti-KÇK, deputetët e PS që nuk e votuan/ Rama paralajmëroi se...

Maxhoranca mundi të marrë maksimumin nga deputetët e pranishëm në sallën e Kuvendit në votimin për paketën anti-KÇK, kur atë e votuan pro 89...

Bizneset e dëmtuara nga tërmeti, ja ç’parashikohet në Paketën Fiskale

Zbardhen ndryshimet ligjore dhe udhëzimet që do i vijnë në ndihmë bizneseve që janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Si do veprohet për...

Nën hetim paraprak, kompanitë celulare tërhiqen nga rritja e tarifave/ Ulet...

Të tre kompanitë celulare kanë ulur me 200 lekë paketat standarde duke iu rikthyer çmimeve, që kishin para vendimit të Autoritetit të Konkurrencës. Të...

Paketa anti-KÇK mund të ankimohet në Kushtetuese/ Avokati i Popullit: Po...

Akti Normativ i miratuar nga qeveria kundër KÇK-së, sikundër e ka "pagëzuar" Kryeministri Edi Rama, mund të ankimohet në Gjykatën Kushtetuese. Paralajmërimi është bërë...
WhatsApp DENONCO