E premte, Shtator 24, 2021
Etiketimet #ndryshe#boldnews

Etiketim: #ndryshe#boldnews

Njihuni me 42 vjeçarin që fle 300 ditë të vitit, vuan...

Një fenomen i pazakontë i ka ndodhur një 42 vjeçari indian i cili pjesën më të madhe të vitit e kalon në gjumë. Mediat e...

Zbulimi historik/ Astronomët amerikanë zbulojnë, kometën gjigande, ja kur do të...

Astronomët amerikan kanë zbuluar një kometë gjigandë me diametër 100 deri në 200 kilometra, dhjetë herë më shumë se shumica e kometave tipike. Është kometa...

DOKUMENTI/ Historia e bujshme e mbretit Zog me “Bjonden Venus”

Në një dosje arkivore në Arkivin e Shtetit ku ruhen disa artikuj të përkthyer nga shtypi i huaj që flisnin për mbretin Zog, është...

Ja sa e kishte rrogën diktatori Hoxha

Në listën e 33 drejtuesve të qeverive shqiptare, prej vitit 1912 deri më sot, Enver Hoxha ishte kryeministri i 22-të. Ai e mbajti këtë...

Stuhia e fuqishme dëmton një nga 7-të mrekullitë e botës

Një stuhi vdekjeprurëse që përshkoi një pjesë të Indisë veriore dëmtoi rëndë disa seksione të kompleksit Taj Mahal, përfshirë portën kryesore dhe kangjellat që...

Vajza del me mbathje në mes të rrugës, shtangen njerëzit (Video)

Rritja e temperaturave dhe ardhja e verës pa dyshim sjell edhe pakësimin e rrobave në trup. E ndërsa shumica prej nesh zgjedhin veshje më...

Zbulohet politikani shqiptar që ka 1 miliardë euro pasuri! Emri (Foto)

Shqiptari më i pasur është një politikan nga Kosova. Këtë tregojnë të dhënat e deklaruara nga vetë ai në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Ndërsa pjesa...

Këto janë 3 gjërat që duhet të bësh para gjumit

Të kesh një ritëm të rregullt gjumi është çështje shumë e rëndësishme për të fituar qetësinë gjatë natës. Trajnimi i trupit për të fjetur...

Doni të bëheni miliarder? Ja industritë që ju bëjnë të pasur

Njerëzit kanë qenë në gjendje të kthejnë shumë ide të ndryshme në biznese miliarda dollarëshe, por është më e lehtë në disa fusha sesa...

Studimi/ Burrat që kanë gra acaruese jetojnë më gjatë

Një studim sugjeron që burrat që kanë gratë kontrolluese jetojnë më gjatë dhe janë më të shëndetshëm Të gjithë kemi dëgjuar shprehjen "grua e lumtur,...

Historike/ Astronautët e NASA-s nisen drejt hapësirës me SpaceX (Foto)

Sot është bërë nisja historike në hapësirë, ku astronautët e NASA do të shkojnë në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor (ISS) Astronautët, Bob Behnken dhe Doug Hurley...

15 gjëra që vazhdojmë t’i bëjmë gabim çdo ditë pa e...

Detajet e vogla na përcaktojnë në shumë mënyra. Për shembull, në disa vende, është e zakonshme të hani ndërsa shikoni TV ndërsa në vende...

‘Mami thotë mos i përmend natën se është keq’/ Vajza flet...

‘Cut’ është faqja në Youtube me 9.9 milionë ndjekës që së fundmi ka realizuar një video me titullin: ‘Çfarë konsiderohet tabu në vendin tuaj?’...
WhatsApp DENONCO