E shtunë, Gusht 15, 2020
Etiketimet Manastirliu

Etiketim: Manastirliu

Manastirliu: Nëse mbushen spitalet Covid, hapim ato rajonale

Gjatë inspektimit në spitalin e Lezhës, Ministrja Manastirliu deklaroi se po vijon fuqizimi i spitaleve rajonale dhe përgatitja e tyre sipas skenarëve të Komitetit...

Rastet me Covid-19/ Manastirliu apel të rinjve: Tregohuni të kujdesshëm, mendoni...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i është drejtuar të rinjve me një mesazh ndërgjegjësues për situatën e pandemisë. Në ditën Ndërkombëtare të Rinisë, Manastirliu i...

“Maska nuk mban nën kontroll pandeminë”/ Dasho apel Manastirliut: Boll me...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, përmes një analize në rrjetet sociale, shprehet se mbajtja e maskës nuk është e mjaftueshme për të vënë...

50 infermierë të rinj tek “Shefqet Ndroqi”, Manastirliu paralajmëron ditë të...

50 infermierë të rinj i bashkohen stafit mjekësor të spitalit Covid2 “Shefqet Ndroqi” në luftë kundër Covid19. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta...

Manastirliu, 2.4 mln euro për Skanera e Rezonancë, ekspertët “çmontojnë” skemën...

Nga Boldnews.al Ekspertë të pajisjeve mjekësore kanë identifikuar një mori të dhënash, të cilat forcojnë dyshimet paraprake të "Boldnews.al" se tenderat e shpallur së fundmi...

Manastirliu mesazh qytetarëve: Respektoni rregullat, përdorni maskat

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në një mesazh drejtuar qytetarëve tha se ka filluar përgatitja për të përballuar situatën e vjeshtë-dimrit...

Tenderi i Manastirliut për Skanera dhe Rezonancë, dyshime për fitues të...

Nga Boldnews.al Ministria e Shëndetësisë po planifikon blerjen e një aparati Rezonancë Magnetike dhe 3 skanera CT, me vlerë totale rreth 2.4 milionë euro, nëpërmjet...

“Një Rajon në kaos”/ Dasho thirrje Manastirliut: Analizoni gabimet, ktheni kursin...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, shprehet se në kaos nga situata e koronavirusit nuk është vetëm Shqipëria, por të gjitha vendet e Rajonit. Ai...

“Grumbullimet dhe festat në turma, vatrat kryesore të përhapjes së Covid-19″/...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i është drejtuar me një tjetër apel qytetarëve lidhur me respektimin e masave anti-Covid, ndërsa ka një shtim të...

Shtimi i rasteve me Covid-19/ Manastriliu: Do dyfishohen ekipet e terrenit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në kuadër të forcimit të masave për përballimin e situatës së shkaktuar nga COVID-19, ka deklaruar...

“Një ministre që nuk mëson”/ Shuplaka e rradhës e ekspertit për...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, përmes rrjeteve sociale, u ka bërë thirrje qytetarëve, që të mbajnë maska në ambientet e mbyllura, si pjesë e...

“Mbajtja e maskës, ligj”/ Apeli i fortë i Manastirliut: Duhet të...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, përmes një mesazhi në rrjetet sociale, thekson se maskat ose barrierat mbrojtëse duhet të bëhen pjesë e veshjes së...

Shtimi i rasteve me Covid-19, përgatitet hapja e “Covid 3”/ QSUT...

Në kushtet kur Qeveria dhe Komiteti Teknik po akuzohen nga ekspertë të shëndetit publik për mungesë strategjie në përballimin e pandemisë Covid-19, ministrja e...
WhatsApp DENONCO