E martë, Dhjetor 1, 2020
Etiketimet Lokale

Etiketim: lokale

Fundjava, policia gjobit qytetarët për maskat dhe pronarët e lokaleve për...

Gjatë 24 orëve të fundit janë gjobitur me 3000 lekë, 607 qytetarë për mosmbajtjen e maskës, ndërsa janë ndëshkuar edhe 4 administratorë lokalesh me...

VIDEO/ Mbyllen lokalet, kamarierët “sulmojnë” Parlamentin

Një vendim i Skocisë për të mbyllur baret dhe restorantet si masë ndaj Covid-19, ka bërë që punonjësit të dalin në protestë. Ata kanë hedhur...

VIDEO/ Më 1 tetor hapen baret, restorantet e pishinat në ambiente...

Më 1 Tetor do të rihapen baret, restorantet dhe pishat në ambientet e mbyllura. Kjo është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e...

“Lokalet do të funksionojnë edhe në ambientet e brendshme”/ Rama s´pyet...

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se Ministria e Shëndetësisë do të lejojë funksionimin e lokaleve edhe në ambientet e brendshme. Rama e lidhi këtë...

Lejuan muzikën pas orarit të përcaktuar, gjobiten me nga 1 mln...

Policia e Durrësit aplikoi gjobat 1 mln lekë për pronarët e 5 lokaleve, pasi shkelën protokollet e sigurisë ndaj Covid-19. Gjatë kontrolleve në lagjen...

Shkelën protokollet e sigurisë, gjoba ndaj 8 administratorëve të lokaleve në...

Policia e Lezhës gjobiti 8 administratorë lokalesh pasi thyen protokollet e sigurisë lidhur me pandeminë Covid-19. Gjatë kontrolleve, Policia ka evidentuar në shkelje 8...

Muzikë pas orës 20:00, gjobiten dy administratorë lokalesh

Dy administratorë lokalesh janë gjobitur me gjoba nga policia me nga 3 dhe 1 mln lekë. Sipas policisë, dy lokale në Vlorë dhe në Sarandë...

Organizonin dasma, gjobiten me nga 1 mln lekë 4 administratorë lokalesh

Policia e Lezhës gjobiti me nga 1 milion lekë, administratorët e katër lokaleve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ. Strukturat...

Kishin muzikë pas orës 20:00, gjobiten 3 administratorë lokalesh

Policia ka gjobitur me nga 1 milion lekë administratorët e tre lokaleve, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet me muzikë në kundërshtim me Aktin...

Ndalimi i muzikës, pas Tiranës protesta shtrihet në Vlorë/ Ja çfarë...

Pas Tiranës, edhe pronarët dhe administratorët e lokaleve të natës në Vlorë protestuan kundër vendimit për ndalimin e muzikës dhe mbylljen e lokaleve të...

VIDEO/ Ja si vidhnin dyqanet e lokalet “hijet e natës”

Publikohen pamje nga tre grabitjet e kryera gjatë këtij muaji në lagje të ndryshme në Durrës. Një i ri 21-vjeçar ka rënë në prangat e...

7 balerina dhe 2 administratorë lokalesh përfundojnë në polici, ja çfarë...

Policia e Durrësit ka shoqëruar dy administratorë lokalesh dhe 7 balerina, pasi shkelën udhëzimin e Ministrisë së Shëndetësisë që ndalon grumbullimet në vende të...

Lokalet shkurtuan 22% të personelit nga kriza e koronavirusit

Baret dhe restorantet ishin sektori i parë që u godit nga karantinimi, pas masave drastike të marra për të kufizuar përhapjen e infeksionit të...
WhatsApp DENONCO