E premte, Nentor 27, 2020
Etiketimet Lita

Etiketim: lita

Ndryshimet Kushtetuese/ Opozita parlamentare dorëzon draftin

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, në orët e pasdites u zhvillua një tjetër takim i grupit të punës për hartimin dhe propozimin e amendamenteve që...

Rudina Hajdari ‘merr masat’ ndaj Korab Litës/ Përforcon grupin me 5...

Grupit Parlamentar Demokrat është zgjeruar me pesë anëtarë të rinj. Konfirmimi është bërë në faqen zyrtare të Parlamentit, ku pesë deputetë janë bërë pjesë...

Hajdari tha se është kërcënuar, reagon Korab Lita/ Nuk di gjë,...

Deputetja Rudina Hajdari tha sot gjatë seancës parlamentare se ishte kërcënuar në zyrën e saj, ndërsa kërkoi marrjen e masave për të kontrolluar deputetët...

Përplasja te “opozita e re”/ Lita nuk pranon anëtarësimet e 5...

Grupi parlamentar demokrat, që kryesohet nga Korab Lita, do të mbetet me 9 deputetë. Vendimi u bë publik gjatë seancës së sotme parlamentare nga deputeti...

Përplasja te “opozita e re”/ Lita: Ruçi synonte që Hajdari të...

Deputeti Korab Lita, i cili zëvendësoi Rudina Hajdarin si kryetar i grupit parlamentar Demokrat, tha mëngjesin e sotëm se disa ligjvënës të Kuvendit të...

Përplasja te “opozita e re”/ Reforma Zgjedhore, Korab Lita i zë...

Përplasjet e krijuara te "opozita e re" sikundër quhen deputetët që kanë marrë mandatet pas dorëzimit të tyre nga ligjvënësit e PD dhe LSI,...
WhatsApp DENONCO