E premte, Nentor 27, 2020
Etiketimet Kushtetuese

Etiketim: Kushtetuese

Gara për kushtetuesen, KED kualifikon dy kandidatura, ja kush janë emrat...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i hap rrugën për të vazhduar garën  për anëtarë të Gjykatës Kushtetuse,  për vendet vakante të shpallura nga presidenti...

Kushtetuesja, Yuri Kim: Falenderoj KED për përzgjedhjen e kandidatëve të kualifikuar

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim u ka bërë thirrje përsëri Presidencës, Parlamentit dhe institucioneve të drejtësisë që të vazhdojnë të punojnë me urgjencë për...

KLGJ kualifikon për në Gjykatën e Lartë, Darjel Sinën/ Anëtari i...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka kualifikuar, Darjel Sinën, si kandidatin e katërt për gjyqtar në Gjykatën e Lartë. Sina, i cili ushtron funksionin e...

Apeli Administrativ rrëzon vendimin e KED/ Kthen në garën për Kushtetuesen,...

Gjykata Administrative e Apelit rrëzon vendimin e KED për skualifikim nga gara për në Kushtetuese të Eugen Papandiles. Vendimi për Papandilen u morr me shumicë...

“Na skualifikuan padrejtësisht”, dy kandidatë për Kushtetuese padisin KED në Administrative

Dy kandidatë të skualifikuar nga gara për tu bërë anëtarë të Gjykatës Kushtetuese prej Këshillit të Emërimeve në Drejtësi e kanë paditur këtë të...

Vakanca në Kushtetuese, Meta shpall për herë të 3 procedurën e...

Presidenti Ilir Meta rishpalli për të tretën herë procedurën e aplikimit për plotësimin e vendit vakant gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese “vakancë e parakohshme”, për...

Gara për Kushtetuesen/ Këshilli i Emërimeve në Drejtësi miraton kandidaturën e...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi pas shqyrtimit të dokumentacionit të dy kandidaturave për një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese ka vendosur të skualifikojë njërin...

Vakanca në Kushtetuese/ KED verifikon 5 kandidatët e radhës për një...

Në mbledhjen e radhës së KED do të verifikohen kandidatët për një vend në Gjykatën Kushtetuese. Pesë kandidatë janë në garë për vakancën në Gjykatën...

Gjonaj: Brenda vitit zgjidhen hetuesit e BKH. Ja si po veprohet...

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, u shpreh sot në mbledhjen online të Këshillit të Integrimit, se brenda vitit do të zgjidhen të gjithë hetuesit...

Ambasadori gjerman takim me Vitore Tushën: Të ngrihet sa më shpejt...

Ambasadori gjerman në Shqipëri Peter Zingraf ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e Gjykatës Kushtetuese. Temë diskutimi ishte reforma e sistemit të...

Vendet vakante në Kushtetuese, KED miraton vetëm 1 kandidat/ Dy skualifikohen,...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), ka marrë sot në shqyrtim procedurën e verifikimit për kandidatin për vendin vakant, vakancë e parakohshme në Gjykatën...

Letra e Metës drejtuar KED dhe KLGJ/ VOA: Zgjedhja e anëtarëve...

Në Shqipëri, presidenti Ilir Meta lëshoi kritika të forta ndaj Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED) dhe ndaj Këshillit të Lartë Gjyqësor (KLGJ), për...

“Flluska” e Gramoz Ruçit/ Kushtetuesja, asnjë shans të jetë funksionale në...

Nga Boldnews.al Kryeparlamentari Gramoz Ruçi kërkoi me ngulm nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi për të mbyllur procesin e emërimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese...
WhatsApp DENONCO