E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Kpk

Etiketim: kpk

Vettingu, KPK shkarkon edhe kreun e Gjykatës së Apelit të Krimeve...

Kryetari i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petku, është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit....

Nuk kalon Vettingun, shkarkohet drejtuesi i Prokurorisë…

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njofton se pas shqyrtimit të dokumentacionit dhe zhvillimit të seancës dëgjimore më datë 21.03.2019 për subjektin e rivlerësimit, Çlirim...

Nuk zbardhi vendimin, KPK shkel afatet ligjore për Donika Prelën…

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkel afatet ligjore për zbardhjen e vendimit për drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Trupa gjykuese e...

Vetingu/ Shkarkohet nga detyra kryetari i Gjykatës së Përmetit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi të enjten nga detyra kryetarin e Gjykatës së Përmetit, Pashk Gjaci. Vendimi i shkarkimit të tij erdhi pas seancës...

Bëri “prokuror” burrin e Ermonelës, gjyqtari Kastriot Selita “harrohet” nga KPK

Nga Boldnews.al Gjyqtari Kastriot Selita është i vetmi subjekt i listës prioritare, i cili nuk ka kaluar ende në procesin e Vetingut, rreth një vit...

Vettingu, prokurori Arqile Koça para KPK/ Ja ç’thotë raporti për pasurinë…

Arqile Koça, prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme ka dalë sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për rivlerësimin kalimtar. KPK bëri të ditur në...

KPK konfirmon në detyrë prokurorin Dritan Peka/ Ja vlerësimi për të...

Dritan Peka, drejtues i Prokurorisë së Apelit Tiranë, është konfirmuar në detyrë. Peka ka kaluar proçesin e vetting-ut, ndërsa vendimi u bë publik nga KPK. Seanva...

KPK shkarkon nga detyra Kryetarin e Apelit të Durrësit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot të shkarkojë nga detyra, Kryetarin e Gjykatës së Apelit të Durrësit, Petrit Çeno. Seanca e ri-vlerësimit të gjyqtarit...

Petrit Çeno para KPK, përplasje mes mbrojtësve ligjorë dhe trupës gjykuese

Ka nisur seanca e rivlerësimit në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit (KPK) për kryetarin e gjykatës së Apelit në Durrës, Petrit Çeno. Seanca ka nisur...

Artan Bajrami përballë KPK, ngrihen dyshime për pasurinë/ Ja ç’thotë raporti…

Drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Artan Bajrami, u përball sot në një seancë me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Lidhur me dy nga...
WhatsApp DENONCO