E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Kosove

Etiketim: kosove

Prishtina dy minuta në errësirë në kujtim për të pagjeturit

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka thënë se i janë bashkuar thirrjes për fikjen e dritave për dy minuta në shenjë solidarizimi...

Shkon në 22 numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, humb...

Një 53-vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në Pejë. 53-vjeçari Xh.I. nga komuna e Pejës, ka humbur jetën si pasojë e komplikacioneve...

Qeveria e re e Kosovës, kush pritet të jenë ministrat e...

Teksa pritet krijimi i qeverisë së re në Kosovë, të udhëhequr nga një koalicion mes LDK, AAK, e Nismës si partitë kryesore, janë zbuluar...

Kosova regjistron 39 raste të reja me COVID-19, më e infektuara...

Tridhjetë e nëntë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë, duke e çuar kështu numrin e përgjithshëm të të infektuarve në...

Covid-19 në Kosovë, humb jetën 53-vjeçari/ Shkon në 19 numri i...

Një tjetër person ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në Kosovë. Bëhet fjalë për një 53-vjeçar nga Prizreni. Lajmin e ka bërë të...

Zgjedhje të lira dhe qeveri legjitime/ Mbështetës të VV organizohen për...

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar mbajtjen e një manifestimi në sheshin Skënderbe në Prishtinë më 4 maj. Simpatizantë të Vetëvendosjes kanë thirrur protestën përmes rrjetit social,...

Kosovë/ Doli në piknik me një të inkriminuar, pezullohet shefi i...

Komandanti i Njësisë Speciale në Policinë e Kosovës, Amir Gërguri, është pezulluar nga detyra. Bashkë me të edhe një zyrtar i Policisë. Tri ditë më...

Kosovë/ Urdhëresë për policët, ndalohen postimet dhe komentet në rrjetet sociale

Një urdhëresë e lëshuar sot nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ua ndalon pjesëtarëve të saj të postojnë apo të komentojnë nëpër...

Shtohen rastet me Covid-19 në Kosovë, gjatë 24 orëve rezultuan pozitiv...

Kosova po përballet me një numër të frikshëm të të infektuarve nga koronavirusi. Ditën e sotme janë shtuar edhe 37 raste të reja me Covid-19,...

Serbia i dhuron Kosovës teste për koronavirus

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, Faik Hoti tha për Radion Evropa e Lirë se Serbia do t’i dhurojë Institutit të Shëndetit Publik...

Kosovë, 17 mjekë e infermierë të prekur nga COVID-19, 121 të...

Në një kohë kur numri në total i personave të prekur nga COVID-19 në Kosovë ka shkuar në 449, 17 prej tyre janë pjesë...

Palmer: Lajm i rrallë bashkëpunimi Kosovë-Serbi për koronavirusin

Në një intervistë dhënë “Zërit të Amerikës” emisari i posaçëm i sekretarit të Shtetit të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se...

Kosovë/ E detyrueshme mbajtja e maskës në rrugë dhe ambiente publike

Kosova nga nesër do aplikojë masa të reja shtesë për të frenuar përhapjen e epidemisë së koronavirusit në vend. Lajmi është konfirmuar nga ministri i...
WhatsApp DENONCO