E shtunë, Korrik 11, 2020
Etiketimet Kosove

Etiketim: kosove

Kosovë/ Hoti paralajmëron kthimin e karantinës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti deklaroi se do të vendoset karantina në disa zona në Kosovë si dhe do të ndalohet grumbullimi i më...

Rama në Kosovë, “shpërthen” Maliqi: Gatoi çorbën e prishur, futi hundën...

Deputeti Lefter Maliqi, përmes rrjeteve sociale, ka komentuar vizitën e Kryeministrit Edi Rama në Kosovë, duke theksuar se ai gatoi një çorbë të prishur. "Pseudo...

Kosovë/ 87 raste të reja në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se të dielën në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste me koronavirus. Rezultatet janë në bazë të...

Covid-19/ Vijon situata e rënduar, por Kosova nis fluturimet

Edhe pse situata me COVID-19 mbetet e rënduar në Kosovë, gjithsesi vendi vijon paralelisht me rihapjen e kufijve. Sot, rreth 50 minuta pas mesnatës...

Ish i dërguari i BE: Iniciativa amerikane për dialogun ka vdekur,...

Wolfgang Petritsch, ish i dërguari i posaçëm i Bashkimit Europian për Kosovën gjate viteve 1998-99, dhe shefi negociator i BE-së në bisedimet paqësore të...

Analistët perëndimorë: Hashim Thaçi duhet të jap dorëheqjen nga President

Nga Zëri Amerikës- Analistë perëndimorë thonë se cilatdo qofshin arsyet, bërja publike e akuzave ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, vetëm pak ditë para takimit...

Nuk merr pjesë në takimin e 27 qershorit në Uashington, Hoti...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë. Hoti përmes...

Rritet numri i viktimave nga COVID në Kosovë, humb jetën një...

Një tjetër person ka ndërruar jetë në Klinikën Infektive të QKUK-së, ndërsa ishte në pritje të rezultatit për COVID-19. Lajm u bë i ditur...

Dialogu Kosovës-Serbi/ ​Ambasadori amerikan në Prishtinë: Nuk ka marrëveshje të gatshme...

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett ka deklaruar se SHBA nuk është pro shkëmbimit të territoreve. Gjatë një emisioni televiziv, diplomati amerikan tha se...

Kosovë, IKSHPK kërkon ndryshim të strategjisë së testimit për COVID

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Komiteti për Monitorimin e Sëmundjeve Ngjitëse​ i Ministrisë së Shëndetësisë, kanë kërkuar të hënën ndryshim të...

Kosova regjistron 96 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) të dielën ka regjistruar 96 raste të reja me Covid-19. Rastet pozitive janë nga: komuna e Gjilanit...

Covid-19 në Kosovë, 75 raste të reja në 24 orët e...

75 raste të reja me COVID-19 ka regjistruar Kosova në 24 orët e fundit duke e çuar totalin mbi 2 mijë. Vatra kryesore e COVID-19...

Shkon në 35 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

Një 80-vjeçar nga Prishtina ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, duke e çuar në 35 numrin total të viktimave të Covid-19 në Kosovë. Sipas...
WhatsApp DENONCO