E shtunë, Korrik 11, 2020
Etiketimet Kosove

Etiketim: kosove

1 i vdekur dhe 6 të plagosur, ja çfarë ndodhi në...

Një person ka ndërruar jetë pasi u qëllua me armë zjarri, ngjarje e ndodhur në fshatin Hallaq të Lipjanit. Të plagosur sipas policisë ishin...

73 raste të reja me COVID në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) njoftoi të enjten se ka regjistruar 73 raste pozitive me koronavirus. Rastet e reja rezultuan nga...

Kërcënohet me jetë Vjosa Osmani, ja ç´thotë policia e Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është kërcënuar me jetë pasditen e djeshme. Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se gjatë...

Kosovë/ Kurba nuk ulet, 113 raste të reja në 24 orët...

Shifra të larta me koronavirus vijnë sërish nga Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar edhe 113 raste...

Koronavirusi/ Përkeqësimi i situatës, qeveria e Kosovës miraton ashpërsimin e masave

Përballë përkeqësimit të situatës dhe rritjes së përhapjes së Covid-19, qeveria e Kosovës miratoi ashpërsimin e masave kufizuese. Në një vendim të ekzekutivit me...

COVID-19 në Kosovë/ Edhe një tjetër viktimë

Autoritetet lokale të komunës së Gjilanit kanë njoftuar se nga koronavirusi i ri ka vdekur edhe një banor i kësaj komune. Përmes një postimi në...

COVID në Kosovë/ 79 raste të reja

Të martën, në Kosovë janë konfirmuar edhe 79 raste me koronavirusin e ri, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 2.878. Sipas...

Kosovë/ Kushtetuesja shpall të pavlefshëm ligjin për pagat

Gjykata Kushtetuese e Kosovës e ka shpallur të pavlefshëm Ligjin për Pagat në Sektorin Publik. Sipas vendimit, ligji nuk është në përputhshmëri me 11 nene...

A ke veshur jelek anti-plumb në Kosovë? Ja si përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve të Kosovës, nëse gjatë vizitës së tij në Prishtinë ka veshur ose jo jelek anti-plumb. Rama...

Rama: Akuza ndaj Thaçit e Veselit një fletërrufe, thellësisht e padrejtë

Kryeministri Edi Rama u shpreh nga Prishtina se fletërrufeja, të cilën ai ka quajtur akt-akuzën nga Gjykata Speciale, per Presidentin Hashim Thaçi, është thellesisht...

COVID-19/ Rritet ndjeshëm numri i të prekurve në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publike të Kosovë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë zbuluar 122 raste të reja me COVID-19,...

Akuzat e Hagës/ Miftaraj: Takimet e Ramës në Kosovë, politike. S’ka...

Ehat Miftaraj nga instituti Kosova për drejtësi, u shpreh në një lidhje Skype më Ora News, se në bazë të ligjit aktakuza mund të...

Sërish shifra alarmante në Prishtinë, 444 raste aktive me koronavirus

Bujar Gashi, Drejtori i Shëndetësisë në Prishtinë, në një status në rrjetin social Facebook, shprehet se momentalisht në kryeqytet janë 444 persona  aktivë me...
WhatsApp DENONCO