E shtunë, Tetor 16, 2021
Etiketimet Koronavirusi vaksina boldnew shost domain

Etiketim: koronavirusi vaksina boldnew shost domain

CDC në SHBA jep alarmin: Vaksinat Pfizer dhe Moderna, mund të...

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) njoftuan të mërkurën se ekziston një lidhje e mundshme mes dy vaksinave kundër COVID-19-s dhe...

OBSH miraton zyrtarisht përdorimin e vaksinës CoronaVac që aplikohet në Shqipëri

Organizata Botërore e Shëndetësisë OBSH njoftoi sot zyrtarisht se ka miratuar përdorimin emergjent të vaksinës së kompanisë Sinovac, CoronaVac Covid-19. Në një komunikatë të lëshuar...

Bëri vaksinën, fitoi 1 milionë dollarë

Në Ohio të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është aplikuar lotaria për të inkurajuar qytetarët që të vaksinohen kundër Covid-19. Dhe në fakt, sipas mediave...

Vaksina kineze/ Thirrja e fortë virologut shqiptar: Mos e konsideroni veten...

Studiusi dhe drejtuesi i zhvillimit të vaksinave në ‘Geovax’, virologu Arban Domi, që në krye të herës ka shfaqur hezimin dhe rezervat mbi vaksinën...

Sa na mbron vaksina kineze? Gazetari shqiptar zbulon faktet tronditëse

Gazetari i njohur i ekonomisë, Klodian Tomorri, ka ngritur një tjetër shqetësim sa i përket vaksinave kineze të ardhura në Shqipëri, të cilat siç...

Nesër nis vaksinimi masiv i popullatës

Nis nga dita e nesërme vaksinimi masiv i popullsisë, me vaksinën kundër koronavirusit.Lajmin e ka bërë publik ministrja e Shëndetësisë, përmes një postimi në...

Studimi i fundit/ Vaksina e gripit redukton rrezikun e koronavirusit

Kushdo që merr vaksinën e gripit mesa duket është i mbrojtur edhe nga koronavirusi. Një studim i kryer nga Universiteti i Miçiganit në SHBA arrin...

Izraeli nuk mjaftohet me vaksinat/ Po prodhon sprajin për hundët që...

Sipas mediave të huaja në një fabrikë izraelite ka filluar të prodhohet një spraj për hundët, i cili ka aftësinë të “vrasë” 99.9% të...

Koronavirusi/ Vaksina me detyrim? Ja çfarë vendosi gjykata italiane

Sipas një gjykatësi italian në qytetin Belluno, në rajonin e Venetos, personeli mjekësor që refuzon të vaksinohet nuk do të marrë pagën e tyre. Vendimi...

Paralajmërimi i mjekut shqiptar: Nëse nuk e ndalim virusin, mund të...

Doktori epidemiolog, Skënder Murtezani, i cili vepron në Nju-Jork të Shteteve të Bashkuara, deklaron se procesi i vaksinimit duhet të vijojë dhe se është...

Mjeku Alimehmeti jep lajmin e mirë: Nëse e keni kaluar koronavirusin,...

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti ka ndarë në një postim në Facebook një tjetër lajm të mirë nga lufta me koronavirusin. Teksa publikon të dhënat...

Koronavirusi/ Edhe Gjermania pezullon vaksinën AstraZeneca

Qeveria gjermane tha të hënën se po pezullon përdorimin e vaksinës së koronavirusit të AstraZeneca bazuar në raportet e reja se shkakton mpiksje të...

Ndalimi i vaksinës së AstraZeneca nga disa shtete/ OBSH: S’ka arsye,...

OBSH ka reaguar për situatën me vaksinën AstraZeneca, e cila po ndalohet me urdhër të prerë nga disa shtete europiane, ku ndër të fundit...
WhatsApp DENONCO