E mërkurë, Shkurt 26, 2020
Etiketimet Konfindustria

Etiketim: konfindustria

Marrëdhëniet ekonomike Kosovë-Shqipëri/ Konfindustria: S’ka vullnet, niveli i pakënaqshëm…

Konfindustria vlerëson se marrëdhëniet ekonomike ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës janë në nivel të pakënaqshëm dhe mjaft larg mundësive të pasurive natyrore, financiare, njerëzore si...

Tërmeti dëmtoi 130 njësi industriale/ Konfindustria apel qeverisë

Konfindustria, mbështetur në të dhënat e deritashme të drejtpërdrejta operative vlerëson, se mbi 130 njësi industriale janë dëmtur nga goditjet e tërmetit të 26...

“Edhe 2019-ta, vit i vështirë”/ Konfindustria reagon për raportin e Doing...

Konfindustria shpreh shqetësimin për pozicionin e Shqipërisë në raportin e fundit të “Doing Business” për vitin 2018. Shqipëria ka humbur 19 vende në klasifikimin...
WhatsApp DENONCO