E dielë, Qershor 20, 2021
Etiketimet Kavaje

Etiketim: kavaje

“Mos provokoni demokratët”, reagon Shehi: Autori i sulmit është një biznesmen...

Kandidati për deputet në listë e Partisë Demokratike, Dashamir Shehi, njëherësh dhe kreu i LZHK-së, dënoi ashpër ngjarjen në Kavajë. Deklarata Mos provokoni popullin qytetar të...

Plagosja në Kavajë, Vasili: Akt banditesk. Humbja dëshpëruese, e shtyn Rilindjen...

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se plagosja në Kavajë është një akt banditesk. Vasili thekson se humbja...

Plagosja në Kavajë, Rama: Autori të vihet sa më shpejt në...

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Kavajë ku u plagos njër prej anëtarëve të zyrës elektorale të PD-së, ka reaguar edhe kryeministri Edi...

Ngjarja e rëndë në zyrat e PD-së, Presidenti Meta pritet të...

Zëdhënësi për shtyp i Presidentit Meta, Tedi Blushi ka bërë me dije se ky i fundit pritet të niset drejt Kavajës pas ngjarjes ë...

150 pako me ushqime 1 javë para zgjedhjeve/ Tenderi i turpshëm...

Nga Boldnews.al Bashkia e Kavajës po shpërndan 150 pako me ushqime vetëm 1 javë para zgjedhjeve. Tenderi është firmosur nga vetë kryetari i kësaj bashkie...

Dogji gruan në makinë dhe më pas vari veten, flet vëllai...

Ngjarja e rëndë e ndodhur mesditën e të shtunës në fshatin ‘Kryemadhenj’ të Golemit, ku bashkëshorti dogji gruan dhe më pas vari veten ka...

FOTO/ E thërrisnin ‘Majkëll’, kush është Bilbil Shirja që dogji të...

Bilbil Shirja, 48 vjeç, i ciliu gjet i varur në një pemë mesditën e sotme në Kavajë, dyshohet se dogji të gjallë brenda në...

Rama del “bllof”, akuzon PD për lejen e ndërtimit që ka...

Kryeministri Edi Rama vijon takimet elektorale në qytete të ndryshme të vendit. Në datën 1 Prill 2021 ai ka qenë në Kavajë dhe ajo...

Rama habit në Kavajë: PS, e djathta tradicionale

Kryeministri Edi Rama ka vijuar fushatën për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në Kavajë, nga ku sërisht ka habitur me deklaratat e tij. Kështu pas...

Vasili: Dhunë çnjerëzore e shtetit ndaj një familje në Karpen të...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka denoncuar sot institucionet e shtetit për sjelljen brutale ndaj qytetarit Safet Shehi në Kavajë. Në një postim në Facebook,...

Grida Duma me banorë të Kavajës: PD, financim 50 mln euro...

Kandidatja për deputete e Partisë Demokratike në Kavajë, Grida Duma, ka zhvilluar këtë të shtunë një takim me banorët në fshatin Bago. Gjatë këtij takimi,...

Denoncimi/ Grida Duma: PS po bën lojë kriminale në Kavajë

Drejtuesja politike e PD, Grida Duma ka deklaruar se Partia Socialiste po bën lojë kriminale në Kavajë dhe Rrogozhinë. E ftuar në Radar Informativ me...

Pas mjekut të njohur, edhe një efektiv policie humb jetën nga...

Dy qytetarë të Kavajës janë ndarë nga jeta ditën e sotme pasi humbën betejën me koronavirusin. Viktimat janë efektivi i policisë Harun Hasa dhe...
WhatsApp DENONCO