E mërkurë, Gusht 12, 2020
Etiketimet Kandidate

Etiketim: kandidate

Kandidaturat, Rama mbledh kryesinë/ Ja kur zyrtarizohen 61 emrat për kryebashkiakë…

Kryeministri Edi Rama, njëherazi edhe kryetar i PS-së, do të mbledhë kryesinë e kësaj partie më 8 maj, dy ditë para mbledhjes së Asamblesë...

Kandidatët për kryebashkiakë, përplasje në PS/ Kryesia rrëzon emrin e propozuar...

Përplasje në degën e Partisë Socialiste në Kurbin. Shkak është bërë përzgjedhja e kandidatit për bashkinë. Burime nga PS shprehen për Boldneës se për të...

Kandidatët e PS për kryebashkiakë/ Rama–deputetëve: Stop ndërhyrjeve, ndalni influencat…

Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë Kombëtare, ku pritet të përcaktohen kandidatët për kryetarë bashkie dhe këshilltarë bashkiakë, më datën 10 maj. Në këtë mënyrë,...

Ndodh edhe kjo/ Rilindja nxjerr 10 kandidatë për kryetar bashkie. Emrat

Asambletë e PS-së në rrethe po përcaktojnë kandidatët për kryetarë bashkie, të cilët më pas përzgjidhen nga kreu socialist Edi Rama dhe Asamblea Kombëtare...

Bashkia Libohovë, ja 3 socialistët që garojnë si kandidatë…

Asamblea e socialistëve në Libohovë ka përzgjedhur 3 emrat që garojnë si kandidatë për kryebashkiakë në rradhët e Partisë Socialiste. Sikundër raportohet, Luiza Mandi, Arbër...

Përplasja në PS/ Tre kandidatë synojnë Bashkinë e Gjirokastrës, kush pritet…

Tre kandidatë në rradhët e socialistëve synojnë Bashkinë e Gjirokastrës. E ndërsa përzgjedhja e kandidatit që zyrtarisht do të përfaqësojë PS-në në këtë bashki në...

Zgjedhjet e 30 qershorit, ja ish-zyrtarët e PD që janë regjistruar...

Opozita e bashkuar ka vendosur të mos marrë pjesë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit, përsa kohë kushti i saj për largimin e Edi...

Ja kandidatët e PD dhe LSI që refuzuan mandatet/ Mes emrave...

KQZ ka bërë të ditur se do të shpallë listën shumemërore për moszgjedhjen e 8 kandidatëve nga radhët e PD dhe LSI, për shkak...

Risia në politikën shqiptare, PD aplikon modelin britanik/ Ja si do...

Kandidatët e PD për zgjedhje do të kalojnë në tre faza, ndërsa anëtarësia do të përzgjedhë emrat, sipas një modeli që aplikojnë konservatorët britanikë. Kjo...

Kongresi i PS/ Shkodra dhe Durrësi, pse Rama nuk caktoi kandidatët...

Kongresi i Partisë Socialiste, i cili zhvilloi punimet dje, nuk përcaktoi kandidatët për kryebashkiakë në të paktën dy qytete kryesore, Durrësin e Shkodrën. Arsyet mund...

ILD, KED afat deri më 20 mars për konkurentët/ Ja kandidatët...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka përcaktuar si afat të fundit datën 20 mars për konkurrentët që synojnë postin e Inspektorit të Lartë të...

Skandali/ Policia presion kandidatit për të pranuar mandatin e deputetit. Çfarë...

Ish-deputeti Luan Baçi, kryetar i degës së PD-së në Fier, ka denoncuar sot një rast të paprecedent, kur policia po ushtron presione ndaj kandidatëve...

Dorëzimi i mandateve/ KQZ, gati zëvendësimin e 6 deputetëve. Emrat

KQZ pritet t’i japë mandatin e deputetit 6 kandidatëve të përfshirë në listat e partive opozitare, pas vakancës së krijuar në Kuvend nga dorëzimi...
WhatsApp DENONCO