E mërkurë, Gusht 12, 2020
Etiketimet Kandidate

Etiketim: kandidate

Votimi për Kryeprokuror, zbardhet qëndrimi i PS-së/ Ja për cilin kandidat...

Grupi Parlamentar socialist vendosi në një mbledhje të zhvilluar pak minuta para mbajtjes së seancës së sotme parlamentare që të mbështesë kandidaturën e Olsian...

Pas intervistave/ KLP shpall sot pikëzimin e kandidatëve për Kryeprokurorin e...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të shpallë sot pikëzimin e tri kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm. Një ditë më parë Këshilli intervistoi në...

Gara për Kryeprokuror/ Ja kur zhvillohet intervistimi i 3 kandidatëve nga...

Kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm do të zhvillojnë intervistat para KLP-së më 13 nëntor. Kjo të paktën sipas kalendarit të bërë publik nga Këshilli...

Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, KED nis pikëzimi dhe vlerësimin e kandidatëve

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka nisur pikëzimin dhe vlerësimin e kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese të propozuar një ditë më parë nga Presidenti Ilir...

Të gjithë vonesat për krijimin e SPAK. Skenarët se si po...

Nga Boldnews.al Nën justifikimin e një kushti të Bundestag-ut gjerman për hapjen e negociatave, kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, i sugjeroi kreut të...

Kandidatët e Rilindjes për 30 qershorin/ Zgjedhësit të dalin të na...

Partia Socialiste vijon prezantimet e kandidatëve të saj për kryebashkiakë. Por ajo që bie në sy gjatë prezantimeve është thirrja që i bëhet qytetarëve...

Rilindja/ Gjiknuri, Hyseni e Qendro marrin në dorë fushatën e kandidatëve...

Ish-ministri Damian Gjiknuri, ish-kreu i ARRSH-së, Afrim Qendro dhe deputeti Alket Hyseni, duket se do të drejtojnë fushatën e kandidatëve të Rilindjes në zonat...

Kandidatët për kryebashkiakë/ Komunistët, të bindurit e të pavarurit, ja rivalët...

Socialistët po shkojnë të vendosur drejt zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, ndërkohë që opozita ka deklaruar se nuk do të ketë një proces, pa...

Rama flet për kandidatët/ Ja emrat e kryebashkiakëve që veçon dhe…

Kryeministri Edi Rama ka folur për kandidatët që janë propozuar nga PS për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. Rama ka veçuar kandidaturat e Valdrin...

Kandidati për kryebashkiak tërhiqet nga gara/ 30 qershori me hije dyshimi,...

E ndërsa kandidatët për kryebashkiakë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit janë regjistruar, afat që është mbyllur mesnatën e 13 majit, një prej tyre...

Shoqëria Civile kundër shpalljes së kandidatëve nga PS/ Nuk i shërben...

Shpallja e kandidaturave për kryebashkiakë nga Partia Socialiste është konsideruar anormale nga shoqëria civile, për shkak të kushteve dhe krizës politike që ka përfshirë...

Bindja e Patozit zyrtarizon kandidatët për kryebashkiakë/ Ja kush kandidon në...

Bindja Demokratike e drejtuar nga Astrit Patozi ka nisur zyrtarizimin e kandidatëve për kryebashkiakë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Pas regjistrimit në KQZ si...

Përplasjet, çfarë po ndodh në PS me kandidatët për kryebashkiakë/ Emri...

Përzgjedhja e kandidatëve për kryetarë bashkie në zgjedhjet vendore të 30 qershorit duket se po shkakton përplasje mes grupimeve në Partinë Socialiste. E ndërsa në...
WhatsApp DENONCO