E mërkurë, Korrik 24, 2019
Etiketimet Kandidate

Etiketim: kandidate

Kandidatët e Rilindjes për 30 qershorin/ Zgjedhësit të dalin të na...

Partia Socialiste vijon prezantimet e kandidatëve të saj për kryebashkiakë. Por ajo që bie në sy gjatë prezantimeve është thirrja që i bëhet qytetarëve...

Rilindja/ Gjiknuri, Hyseni e Qendro marrin në dorë fushatën e kandidatëve...

Ish-ministri Damian Gjiknuri, ish-kreu i ARRSH-së, Afrim Qendro dhe deputeti Alket Hyseni, duket se do të drejtojnë fushatën e kandidatëve të Rilindjes në zonat...

Kandidatët për kryebashkiakë/ Komunistët, të bindurit e të pavarurit, ja rivalët...

Socialistët po shkojnë të vendosur drejt zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, ndërkohë që opozita ka deklaruar se nuk do të ketë një proces, pa...

Rama flet për kandidatët/ Ja emrat e kryebashkiakëve që veçon dhe…

Kryeministri Edi Rama ka folur për kandidatët që janë propozuar nga PS për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019. Rama ka veçuar kandidaturat e Valdrin...

Kandidati për kryebashkiak tërhiqet nga gara/ 30 qershori me hije dyshimi,...

E ndërsa kandidatët për kryebashkiakë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit janë regjistruar, afat që është mbyllur mesnatën e 13 majit, një prej tyre...

Shoqëria Civile kundër shpalljes së kandidatëve nga PS/ Nuk i shërben...

Shpallja e kandidaturave për kryebashkiakë nga Partia Socialiste është konsideruar anormale nga shoqëria civile, për shkak të kushteve dhe krizës politike që ka përfshirë...

Bindja e Patozit zyrtarizon kandidatët për kryebashkiakë/ Ja kush kandidon në...

Bindja Demokratike e drejtuar nga Astrit Patozi ka nisur zyrtarizimin e kandidatëve për kryebashkiakë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Pas regjistrimit në KQZ si...

Përplasjet, çfarë po ndodh në PS me kandidatët për kryebashkiakë/ Emri...

Përzgjedhja e kandidatëve për kryetarë bashkie në zgjedhjet vendore të 30 qershorit duket se po shkakton përplasje mes grupimeve në Partinë Socialiste. E ndërsa në...

Kandidaturat, Rama mbledh kryesinë/ Ja kur zyrtarizohen 61 emrat për kryebashkiakë…

Kryeministri Edi Rama, njëherazi edhe kryetar i PS-së, do të mbledhë kryesinë e kësaj partie më 8 maj, dy ditë para mbledhjes së Asamblesë...

Kandidatët për kryebashkiakë, përplasje në PS/ Kryesia rrëzon emrin e propozuar...

Përplasje në degën e Partisë Socialiste në Kurbin. Shkak është bërë përzgjedhja e kandidatit për bashkinë. Burime nga PS shprehen për Boldneës se për të...

Kandidatët e PS për kryebashkiakë/ Rama–deputetëve: Stop ndërhyrjeve, ndalni influencat…

Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë Kombëtare, ku pritet të përcaktohen kandidatët për kryetarë bashkie dhe këshilltarë bashkiakë, më datën 10 maj. Në këtë mënyrë,...

Ndodh edhe kjo/ Rilindja nxjerr 10 kandidatë për kryetar bashkie. Emrat

Asambletë e PS-së në rrethe po përcaktojnë kandidatët për kryetarë bashkie, të cilët më pas përzgjidhen nga kreu socialist Edi Rama dhe Asamblea Kombëtare...

Bashkia Libohovë, ja 3 socialistët që garojnë si kandidatë…

Asamblea e socialistëve në Libohovë ka përzgjedhur 3 emrat që garojnë si kandidatë për kryebashkiakë në rradhët e Partisë Socialiste. Sikundër raportohet, Luiza Mandi, Arbër...