E entje, Gusht 6, 2020
Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Meta vlerëson me titullin “Mjeshtër i Madh” katër personalitete të futbollit...

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerësoi sot me Titullin “Mjeshtër i Madh” katër personalitete të futbollit shqiptar, Ilias Çeço, Faruk Sejdini, Skënder Gega dhe...

Kosova me ambasador të ri në Shqipëri

Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot në një takim Ambasadorin e ri të Republikës së Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, me rastin e...

“Pa media të lirë, rruga drejt BE është e pamundur”/ Meta:...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot për lirinë e medias në vend, teksa ka thënë se ajo është përkeqësuar në krahasim me vitet e...

Intervista/ Meta: Cila është rruga e daljes nga kriza…

Në këtë intervistë për gazetën Mapo, Presidenti Ilir Meta u është përgjigjur pyetjeve që lidhen me betejën e tij gati 1-vjeçare me qeverinë, që...

“Platforma më e mirë e reflektimit ajo e Bundestagut”/ Meta apel...

Presidenti Ilir Meta deklaroi se Shqipëria duhet të ketë prioritare përpjekjet për të vënë në zbatim platformën e Bundestagut gjerman për hapjen e negociatave. Për...

Meta kundër Strakoshës/ Ja video që poston Presidenti

Kreu i shtetit Ilir Meta e ka shprehur hapur pasionin e tij për sportin si dhe skuadrën e futbollit Celtic. Skocezët luajtën dje në...

‘Nuk ka marrë fund akoma”/ Meta pas dështimit të negociatave: Mos...

Presidenti Meta beson deri në sekondën e fundit se Shqipëria mund të marrë përgjigje pozitive për çeljen e negociatave. Në një prononcim për mediat nga...

Tre shtetet kundër negociatave, Meta mesazh politikës: Jo konflikte, bashkëpunoni!  

Teksa Franca, Holanda dhe Danimarka janë tre shtetet që mbeten ende të pozicionuara kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë në BE, Presidenti Ilir Meta...

Vizita, Presidenti Meta bën bashkë PD dhe PS në Dibër/FOTO

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, vijon turin e vizitës së tij në Qarkun e Dibrës, ku pas takimit që zhvilloi me deputetin demokrat të...

Marrëveshja me Greqinë, Meta rrëfen arsyen e ndryshimeve te negociatorëve

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, duke komentuar dhënien e plotfuqishmerisë për negociatat me Greqinë për paktin detar ka bërë të ditur se është realizuar...

Negociatat, Meta: Greqia nuk duhet të kalojë vijën e kuqe

Në një intervistë për gazëtën greke “To Vima”, Presidenti Ilir Meta ka folur për negocitat mes Shqipërisë dhe Greqisë. Meta ka përmendur vijën e kuqe...
WhatsApp DENONCO