E hënë, Korrik 13, 2020
Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Kushtetuesja, Meta: Zbatova Kushtetutën, kreu i KED bëri akte mafioze

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një tjetër kaos. Por presidenti Ilir Meta thotë se veprimet e tij janë në zbatim të Kushtetutës, ndërsa...

Presidenti Meta vlerëson me Titullin “Mjeshtër i Madh” atleten Luiza Gega

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerësoi me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” atleten, Luiza Gega. Kreut të Shtetit, i dorëzoi Titullin kampiones së...

Meta: Do jem në detyrë deri në 24 korrik 2022

Presidenti Ilir Meta u shpreh i bindur se nuk do të lëviz nga karrigia e Presidenti deri në përfundim të mandatit, 24 korrik 2022....

Meta sulmon ashpër kreun e KED: Asnjë rrugaç nuk do vepronte...

Presidenti Ilir Meta deklaroi këtë të mërkurë se kreu i KED Ardian Dvoarani është në shërbim të mazhorancës. Deklaratën, Meta e bëri gjatë një...

Meta: KED ka përdorur standarde të dyfishta, Xhaferrllari u diskriminua, është...

Presidenti Meta, teksa foli me dekretimet për Gjykatën Kushtetuese, tha se nuk mund të fajësohet Presidenti për gabimet dhe mungesën e përgjegjësisë të Parlamentit....

Meta: Kryetari i KED u përdor qëllimisht nga persona të caktuar...

Presidenti Ilir Meta artikuloi këtë të mërkurë se kryetari i KED, Ardian Dvorani u përdor qëllimisht nga persona të caktuar brenda mazhorancës. Deklaratën, kreu...

Përplasja për Kushtetuesen/ Meta: Nuk ka budalla që se kupton lojën...

Presidenti i vendit Ilir Meta në konferencë për shtyp lidhur me dekretimet për Gjykatën Kushtetuese. Në nisje të fjalës së tij, Meta tha se ka...

Meta në Kalabri: Trashëgimia arbëreshe të mbrohet nga UNESCO

Në kuadër të nismës “U’ jam Arbëresh”, Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zhvillon një vizitë pune në rajonet e banuara nga arbëreshët në...

Meta nuk zgjedh anëtarin e dytë të Kushtetueses/ Zbardhet Letra për...

Presidenti, Ilir Meta, ka refuzuar të zgjedhë anëtarin e dytë të Gjyakjtës Kushtetuese. Në një letër drejtuar Kuvendit, Avokatit të Popullit dhe Këshillit të Lartë...

Meta vlerëson me titullin “Mjeshtër i Madh” katër personalitete të futbollit...

Presidenti i Republikës Ilir Meta vlerësoi sot me Titullin “Mjeshtër i Madh” katër personalitete të futbollit shqiptar, Ilias Çeço, Faruk Sejdini, Skënder Gega dhe...

Kosova me ambasador të ri në Shqipëri

Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot në një takim Ambasadorin e ri të Republikës së Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, me rastin e...

“Pa media të lirë, rruga drejt BE është e pamundur”/ Meta:...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot për lirinë e medias në vend, teksa ka thënë se ajo është përkeqësuar në krahasim me vitet e...

Intervista/ Meta: Cila është rruga e daljes nga kriza…

Në këtë intervistë për gazetën Mapo, Presidenti Ilir Meta u është përgjigjur pyetjeve që lidhen me betejën e tij gati 1-vjeçare me qeverinë, që...
WhatsApp DENONCO