E martë, Gusht 11, 2020
Etiketimet Gjiknuri

Etiketim: gjiknuri

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Gjiknuri: Ende s’ka një marrëveshje

Ka mbaruar pas pesë orësh diskutime mbledhja e Këshillit Politik pas propozimit të Opozitës i cili mundëson hapjen e listave 100 %, pa ndryshime...

Vijon prej 4 orësh mbledhja e Këshillit Politik, Bylykbashi-Gjiknurit: Jeni të...

Mbledhja e Këshillit Politik vijon prej 4 orësh, pas propozimit të Opozitës i cili mundëson hapjen e listave 100 %, pa ndryshime të tjera...

Këshilli Politik, Gjiknuri jep “ok” për mbledhjen/ Ja 3 pikat që...

Damian Gjiknuri, përfaqësues i PS-së në Këshillin Politik, duket se ka pritur reagimin e ambasadës amerikane për ti kthyer përgjigje opozitës së bashkuar për...

Ndryshimet Kushtetuese/ Opozita e Bashkuar paraqet propozimin me 3 pika

Opozita e Bashkuar ka kërkuar thirrjen e Këshillit Politik, duke paraqitur edhe 3 pikat e ofertës së saj, drejtuar Partisë Socialiste. Përmes një letre drejtuar...

Këshilli Politik/ Gjiknuri: Koalicionet? Opozita e Bashkuar të na sjellë një...

Përfaqësuesi i PS në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, tregoi pas mbledhjes së Këshillit Politik se çështja që ndan palët, lidhet me koalicionet parazgjedhore. Gjiknuri tha...

Hapja e listave 100 %, Gjiknuri-Bylykbashit: Do i kërkojmë ODIHR-it asistencë

Anëtari i PS-së në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, iu përgjigj kolegut të PD në Këshill, Oerd Bylykbashit, lidhur me interesin e këtij të fundit...

Këshilli Politik, Opozita e Bashkuar: Do marrim pjesë, presim reflektim për...

Opozita e Bashkuar iu përgjigj anëtarit të Këshillit Politik, Damian Gjiknurit, lidhur me mbledhjen e rradhës, e cila pritet të zhvillohet të martën paradite. "Mirëpresim...

Ndryshimet Kushtetuese, Gjiknuri kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

Damian Gjiknuri, anëtar i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, ka kërkuar mbledhjen e grupit negociator të Këshillit Politik ditën e martë (28 Korrik), ora...

VIDEO/ Vasili-Gjiknurit: Ti dhe Rama, hajdut i çertifikuar i votave

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i është përgjigjur deklaratës së anëtarit të Këshillit Politik, Damian Gjiknuri, sa i përket listave të hapura dhe koalicioneve. Me...

VIDEO/ Bardhi: Zgjedhjet nuk i prish koalicioni mes partive, por bashkëpunimi...

Gazment Bardhi, Sekretar i Përgjithshëm i PD-së, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se ndryshimi i njëanshëm i Kushtetutës është provë që Edi...

Listat e hapura dhe koalicionet/ Gjiknuri: Reduktohen partitë “fantazma”

Damian Gjiknuri, përfaqësues i PS-së në Këshillin Politik, ka reaguar lidhur me hapjen e listave, duke theksuar se ndryshimet kushtetuese, nuk përjashtojnë kërkesën e...

VIDEO/ Rama e quan Gjiknurin strategun e votave të PS

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video nga rruga e re e shtruar e Lumit të Vlorës. Rama shkruan se kjo rrugë e Vlorës...

Gjiknuri: Ndryshimet Kushtetuese mundësojnë hapjen e listave 100 %, i diskutojmë...

Damian Gjiknuri, përfaqësues i PS-së në Këshillin Politik, tha se ndryshimet Kushtetuese që janë propozuar mundësojnë hapjen e listave dhe një rimodelim të koalicioneve. Gjiknuri...
WhatsApp DENONCO