E dielë, Korrik 5, 2020
Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

Rama ia arriti qëllimit, tani ëndërroni për lulëzimin që vjen nga...

Nga Boldnews.al Kryeministri Edi Rama ia ka arritur qëllimit të tërheqë vëmendjen me një nismë të propozuar për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësorë, sikundër...

Rama nuk tërhiqet nga shembja e Teatrit Kombëtar

Kryeministri Edi Rama është shprehur se nuk do të tërhiqet nga projekti që parashikon shembjen e goditës së Teatrit Kombëtar për të ndërtuar një...

Kritikat e Ditmir Bushatit, Rama: Në Shqipëri s’ka oligarkë. Flet dhe...

Kryeministri Edi Rama ka folur sot për herë të parë për kritikat e ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, cili akuzoi maxhoracënse po merr vendime...

COVID-19/ Rama gënjen sërish

Një tjetër deklaratë e gënjeshtërt e kryeministrit Edi Rama lidhur me COVID 19. Në konferencën e përbashkët me ambasadorin e BE në Shqipëri të mbajtur...

Dyshimet/ Fondi Shqiptar i Zhvillimit dyfishoi “fiktivisht” shifrën e tenderit për...

Nga BoldNews.al Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) duket se ka dyfishuar në mënyrë “fiktive” vlerën e një tenderi për përmirësimin e infrastrukturës në Qerret, duke...

Rama: Hani dy herë bukë në ditë, Veliaj: Hipini biçikletës!

Nga Boldnews.al Në ditët e para të pandemisë dhe të izolimit total, kryeministri Edi Rama, nga kështjella e tij në Surrel, jepte mend edhe si...

Raporti i “Freedom House”/ Rama i shmanget përgjegjësisë: Fajin e ka...

Kryeministri Edi Rama edhe këtë herë heq përgjegjësinë nga vetja për faktin e raportuar nga "Freedom House". Sipas raportit, Shqipëria edhe këtë vit është...

Covid-19 ka hyrë që në janar? Rama nuk e mohon: Janë...

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin e mëngjesit në “ABC News” me gazetarin Enkel Demi, ka folur dhe rreth karantinës dhe masave të...

Partia e Oligarkëve në “bashkëqeverisje” me PS-në

Nga Boldnews.al Pushteti nuk është më në Shqipëri bindje dhe program politik i një subjekti që ka fituar zgjedhjet, qoftë edhe me vjedhje. Ajo që...

Borchard i OSBE si Edi Rama, fajëson median për luftën e...

Nga BoldNews.al Sondazhet në Shqipëri tregojnë se media është një ndër aktorët më të besueshëm për luftën kundër korrupsionit në administratën publike. Por zyra e OSBE-së...

Rama me kryebashkiakët, si Kim Jongu me ushtarakët

Nga Boldnews.al Ecën gjithnjë përpara turmës që e shoqëron, anjëherë paralel, e askush para tij, në çdo situatë, e kohë. Kur mërzitet në kështjellën e...

“Bizneset të hapen për ajrosje, njerëzit s’lejohen të dalin”, Rezart Veleshnja...

Qeveria ndryshoi masat e bllokimit për fundjavën, duke i mbajtur hapur bizneset dhe ditën e shtunë. Aktori i humorit Rezart Veleshnja nuk i ka...

Kryeministri, biznesmeni, zyrtari dhe qytetari! Kush do e pësojë?

Nga Boldnews.al Kryeministri Edi Rama është më komod se në çdo kohë politike të tij në këto ditë. Njerëzit i ka mbyllur tufa-tufa nëpër shtëpi....
WhatsApp DENONCO