E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

Kim Mehmeti: Shqipërinë e rrezikon mortaja e Rilindjes dhe jo koronavirusi

Publicisti Kim Mehmeti ka reaguar lidhur me situatën politike në vend, ndërsa shprehet se Shqipërinë e rrezikon mortaja e ‘Rilindjes’ së Piktorit e jo...

Zbulohet në Shqipëri “vaksina” kundër koronavirusit, quhet propagandë

Nga BoldNews Qytetarët në Shqipëri kërkojnë maska, janë bërë me steril me larje duarsh, mëjanojnë sa të munden ambientet publike dhe të gjithë këto masa...

Minishengeni vdiq, korrigjimi i kufijve vdiq! Rroftë Edi Rama

Nga BoldNews Nëse do kishte një njësi matëse standarde për politikat me jashtë të kryeministrit Edi Rama, padyshim që do ishte një zero e madhe....

Bablok, na bëre “gri”, jemi parajsë e pastrimit të parave

Nga Boldnews.al Shqipëria merr një tjetër notë negative nga raportet ndërkombëtare, duke e renditur vendin tonë në listën gri, e cila përbën rrezik serioz për...

Nga gruaja e Veliajt, te baxhanaku i Ramës, si u vu...

Nga BoldNews.al Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST), një nga ndërmarrjet që qarkullon miliona euro buxhet në vit, që prej emërimit të Skerdi Drenovës në...

Berisha në konferencën e “Konrad Adenhauer”: Rama, kanceri i mjekësisë shqiptare

Në fjalën e tij në konferencën për "Sfidat dhe zgjidhjet në shëndetësi" të organizuar nga fondacioni Konrad Adenhauer, ish-kryeministri Berisha ka folur për shëndetësinë...

Vendimi/ Rama i jep Bolinos 872.6 m2 pronë shtetërore, me qira...

Qeveria i jep sërish botuesit Karlo Bolino pronë shtetërore në përdorim, me qira simbolike 1 euro, për një periudhë prej 20 vitesh. Sipas vendimit të...

Ristani: Çfarë i dhuroi Erdogan-Ramës për Shën Valentin

I ftuar në “Byro Politike” me Juli Xhokaxhi, ish-sekretari i përgjithshëm i PD, Arben Ristani u shpreh me ironi se Erdogan i dhuroi kryeministrit...

Elisa, “Skënderbe Rama” dhe Kushtetuta

Nga Boldnews.al Ministrja e Shtetit për marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali po jep e merr këto ditë duke u kthyer “fuqishëm” në skakierën politike. Sot...

Ja ku ndryshon Basha nga Rama, Ina Zhupa rendit arsyet

"Arritjet e Ramës, me të cilat tashmë ka një vend të percaktuar në histori, janë kriminalizimi i shtetit, shndërrimi i Shqipërise në Kolumbinë e...

Rama i detyroi shqiptarët të emigrojnë, punëtorët do i sjellë nga...

Nga Boldnews.al Në kohën kur kriza e emigrantëve, kryesisht nga Siria, Libia, apo Afganistani kishte pushtuar Europën Perëndimore, në vitin 2016, kryeministri Edi Rama ishte...

Pasojat e tërmetit, 800 milionë euro borxh dhe frikë për korrupsion

Nga Boldnews.al Ministri i rindërtimit Arben Ahmetaj mbërriti i gëzuar në studiot e emisionit “Opinion” mbrëmjen e djeshme, i ardhur direkt nga Brukseli, pasi kishte...

BE hedh “Minishengenin Ballkanik”, nën këpucët ortopedike të Ramës

Nga Boldnews.al Ndërsa ndodhej në Samitin e Sigurisë në Gjermani, Rama kruajti disa herë kokën kur Albin Kurti po kritikonte politikën serbe, ballas presidentit Vuçiç....
WhatsApp DENONCO