E dielë, Dhjetor 6, 2020
Etiketimet Dialog

Etiketim: dialog

Ambasadori amerikan: Dialogu Kosovë-Serbi çështje e vështirë, por progresi është i...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Anthony Godfrey, deklaroi se dialogu Kosovë-Serbi është çështje e vështirë, por progresi është i nevojshëm. Ai...

Dialogu Kosovë-Serbi, Brukseli gjen një “arsye” për bllokimin e takimeve

Zëdhënësi i BE’së, Peter Stano, ka thënë sot se për shkak të situatës me koronavirusin në Bruksel, takimet tjera për dialog mes Kosovës dhe...

Hoti: Kemi hyrë në dialog për një zgjidhje përfundimtare me Serbinë

Kryeministri Avdullah Hoti deklaroi se Kosova kanë hyrë në dialog me Serbinë që të arrihet një zgjidhje përfundimtare. Kreu i qeverisë kosovare ka pohuar se...

Lajçak: Të hënën vazhdon dialogu Kosovë-Serbi

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak ka konfirmuar se të hënën do të zhvillohet takimi mes shefave...

Matthew Palmer komenton marrëveshjen: SHBA-të të kënaqura me dialogun Kosovë-Serbi

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit, njëherësh Përfaqësues i Posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka deklaruar se Uashingtoni është shumë...

Hoti: Të hënën do të dialogohet me palën serbe për marrëveshjen...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar me anë të një postimi në Facebook se të hënën në Bruksel do të ketë një takim...

Apeli nga ambasadori bullgar: Duhet dialog, ashtu sikundër me marrëveshjen e...

Ambasadori bullgar në Shqipëri, Momtchil Raytchevski, tha nga Pogradeci se Shqipëria është në rrugën e proceseve integruese me BE dhe këto hapa që janë...

“Verë dhe vjeshtë e vështirë”, Vuçiç për dialogun: Do na bëjnë...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se “do të kërkojë që Bashkimi Evropian të luajë një rol më të rëndësishëm politik” në dialogun Prishtinë-Beograd. Të...

Data e re/ Hoti dhe Vuçiç do të takohen më 12...

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka konfirmuar të...

Zgjedhorja, Majko: Duhet dialog brenda dhe jashtë Parlamentit, politika nuk mbaron...

"Politika është matematikë. Do të vijë në këtë sallë të votohet, do të duhet vota juaj. Pa votën tuaj, ne nuk mund të ratifikojmë...

Teatri/ Ambasada Britanike: Dhuna minon parimet themelore të demokracisë

Ambasada Britanike në Tiranë në një postim në rrjetet sociale, shprehet thellësisht e shqetësuar lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar, pa pasur më herët...

Shembja e Teatrit/ BE: Keqardhje, kërkuam dialog që nuk u zbatua...

Bashkimi Europian ka reaguar ndaj aktit të shembjes së Teatrit Kombëtar, ndërsa shpreh keqardhje që thirrjet për dialog nuk u dëgjuan nga institucionet lokale...

Tërmeti/ Rama i përgjigjet opozitës: Hajde në tryezë të dëgjojmë idenë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sërish lideri të PD-së, Lulzim Bashës, i cili propozoi dje tre pika për menaxhimin e situatës shkatërruese të...
WhatsApp DENONCO