E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Denimi

Etiketim: denimi

Vrasja e vitit 2014, Apeli i Shkodrës lë në fuqi dënimin...

Gjykata e Apelit në Shkodër la në fuqi javën që shkoi një dënim me 13 vjet e 4 muaj burg ndaj 29-vjeçarit Sadedin Erkoçeviq...

Dënohet me 9 vite burg Mondi Kolila, fyeu simbolet kombëtare të...

Është dënuar me 8.6 vite burg në mungesë kreu i Lëvizjes për Ringjalljen e Vorio Epirit, Mondi Kolila, për shkak se ka fyer simbolet...

Jepet vendimi, dënohet me burg kritiku i madh i Putin, opozitari...

Është dënuar me burg kritiku i madh i Presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, opozitar Alexey Navalny. Mediet botërore njoftojnë se Navalny është dënuar nga gjykata...

Përfundon dënimi i dhënë nga FIFA, Çinari gati për derbin ndaj...

Më shumë se katër muaj më parë Erald Çinari mori një goditje të rëndë, duke u dënuar me 4 muaj pezullim nga aktivitetet zyrtare...

Kartoni i kuq nuk mjafton, Messin e pret një tjetër dënim

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, mund të dënohet nga Federata spanjolle për shkak të incidentit të tij me futbollistin e Athletic Bilbao, Asier Villalibre....

Prokuroria e Tiranës gjen justifikimin për mosdeklarimin e dënimit nga Valdrin...

Prokurori i Tiranës Ervin Karanxha arsyeton në kërkesën për pushimin e çështjes ndaj Valdrin Pjetrin, se kandidati për kryebashkiak nuk ishte fajtor për mosdeklarim...

Nikolla Gruevski dënohet me 1 vit e 6 muaj burg

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Gruevski, është shpallur fajtor për rastin “Shuplakat”. Ai është dënuar me 1 vit e 6 muaj burg. Po ashtu, fajtor...

Rasti i ngjashëm me Lleshajn/ Makina luksoze, ish-ministrja e Gruevskit dënohet...

Ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, është dënuar me 4 vite burg. Ajo është dërguar në burgun e Idrizovës në Shkup...

Dënimi i UEFA-S për Skënderbeun, korçarët tentojnë mrekullinë me këtë lëvizje

Shpresë për Skënderbeun nga “armiqtë” e UEFA-s. Ndoshta duket e pabesueshme, por klubi korçar mund të shpëtojë të ardhmen pikërisht pas një vendimi që...

Dënohet me 4 vite burg, Fran Frrokaj: Provat ishin zero, nuk...

Ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj ka folur në Fax News për vendimin e Gjykatës që të dënohet me 4 vite burg për akuzën e...

Skënderbeu negocion me UEFA-n. Ja manovra për uljen e dënimit

Prej ditësh po qarkullon në opinionin sportiv lajmi se Gjykata Federale e Zvicrës e ka dhënë vendimin për çështjen “Skënderbeu”. Vendim i cili pretendohet...

Torturuan dhe ngacmuan seksualisht 25-vjeçaren, dënohen me burg dhe dëbim 4...

Katër gra të reja midis moshës 23 dhe 29-vjeçare janë gjykuar nga Gjykata e Qarkut në Bulach (Zvicër) për një plan hakmarrjeje të...

Pjesë e grupit të Habilajve, dënohet me 10 vite burg Armand...

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 10 vite burg Armand Koçerrin, i akuzuar si pjesë e grupit kriminal Habilaj. Ai u dënua për pjesëmarrje në...
WhatsApp DENONCO