E hënë, Shtator 21, 2020
Etiketimet Dasho

Etiketim: dasho

“Çeqet milionëshe që po paguajnë shqiptarët”, Dasho: Ligji parashikon trajtime falas

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, shkruan në një postim në rrjetet sociale, se ligji i sëmundjeve infektive garanton trajtim falas në rast epidemie,...

Thumbon qeverinë dhe opozitën/ Erion Dasho: 4 gjërat që mësuam nga...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, ka renditur përmes një analize në rrjetet sociale 4 gjërat që mësuan shqiptarët lidhur me shëndetësinë. Dasho shkruan se...

“Masat propogandistike të Qeverisë për mbrojtjen nga Covid-19″/ Dasho: Qytetarët po...

Ditën e hënë nis viti i ri shkollor nën masat dhe udhëzimet e vendosura nga Ministria për parandalimin e përhapjes së infeksionit. Përmes një...

Vaksina për gripin sezonal, Dasho: Rrezikojmë të kapim dështimin e rradhës,...

Eksperti i shëndetit publik, dr. Erion Dasho, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar në lidhje me deklaratat e Ministrisë së Shëndetësisë për...

Çfarë parashikohet të ndodhë gjatë vjeshtës me Covd-19? Dasho: Ja masat...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, përmes një analize në rrjetet sociale, shkruan se me ardhjen e stinës së vjeshtës, hapjen e shkollave, rifillimin...

“Gafat e Komitetit”, Dasho: Mungon profesionalizmi, koordinimi dhe transparenca

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se Komiteti Tektik anti-Covid ka bërë gafa që prej fillimit të...

“Në Shqipëri pandemia e COVID u përdor për përfitim politik”/ Dasho:...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, përmes një postimi në rrjetet sociale, thekson se në Shqipëri, pushteti i COVID u pa si një kalë...

“Pa diagnozë, s´ka mjekim”/ Alarmi nga mjeku: Përdorni testet e anti-trupave...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, e ka cilësuar si shumë shqetësues faktin se në dy spitalet ku trajtohen pacientë të prekur nga COVID,...

“Maska nuk mban nën kontroll pandeminë”/ Dasho apel Manastirliut: Boll me...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, përmes një analize në rrjetet sociale, shprehet se mbajtja e maskës nuk është e mjaftueshme për të vënë...

Humbi të afërmin nga Covid-19/ Eksperti: Sistemi shëndetësor në kaos, situatë...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se asnjë nga hallkat e sistemit shëndetësor nuk funksionon më, ndërsa...

Eksperti:10 qershor – 10 korrik, 18 mijë persona u infektuan me...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se duke gjykuar nga numri i vdekjeve nga COVID gjatë muajit...

Pandemia, eksperti Dasho sugjeron 10 hapa që duhen ndjekur: Jo një...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, përmes një postimi në rrjetet sociale sugjeron 10 hapat që duhen ndjekur lidhur me pandeminë e Covid-19, duke...

“Covid dhe fëmijët”/ Dasho: Merrni masat për shkollat, privimi ka pasoja...

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, ka reaguar sot përmes një postimi në rrjetet sociale mbi rrezikun e pandemisë së koronavirusit tek fëmijët dhe...
WhatsApp DENONCO