E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet COVID 19

Etiketim: COVID 19

Koronavirusi/ 19 të vdekur në 24 orët e fundit, 618 të...

Fatkeqësisht, 19 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orë. Bëhet fjalë për 5 qytetarë nga Tirana, 3 qytetarë nga Elbasani, 2...

1071 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit (Harta...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 1071 raste të reja me koronavirus, nga 3848 testime të kryera. Harta e të prekurve...

Koronavirusi në Greqi/ Mbi 1 mijë infektime dhe 27 viktima në...

Mbi 1 mijë raste të reja me Covid-19 janë regjistruar ditën e sotme në Greqi, duke shënuar kështu një rritje në krahasim me ditën...

Koronavirusi/ 17 të vdekur në 24 orë, 594 të shtruar në...

Fatkqësisht, 17 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për 4 qytetarë nga Tirana, 3 qytetarë nga...

Rriten shifrat me koronavirus/ 1112 të infektuar në 24 orët e...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë, janë regjistruar 1112 raste të reja me koronavirus nga 3935 testime të kryera. Harta e të prekurve...

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut/ 8 viktima dhe 373 raste të...

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se 8 pacientë kanë humbur jetën. Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 2,345 teste...

I shtruar prej ditësh te ‘Shefqet Ndroqi’, koronavirusi i merr jetën...

Një 31-vjeçar nga Elbasani, i infektuar me koronavirus ka humbur jetën ditën e sotme. Burime për mediat bëjnë me dije se 31-vjeçari i cili ishte...

Zbulohet varianti i rrallë i koronavirusit në Itali

Në Itali është zbuluar një variant i rrallë i koronaviruiat. Varianti i rrallë B.1.525, është pikasur në Napoli. Ai është identifikuar nga Instituti Pascale dhe...

Koronavirusi në Greqi/ 1,121 infektime dhe 29 viktima 24 orët e...

Në 24 orët e fundit Greqia ka konfirmuar 1,121 raste të reja me koronavirus si dhe 29 raste fatale. Prej të infektuarve të konfirmuar sot,...

Kolapsi nga covid nuk mbulohet me “Merhaba arkadash”!

Nga Boldnews.al Ndërsa në Spitalin Infektiv në Tiranë mbi 45 autoambulaca mbanin radhë me të sëmurë brenda që mezi merrnin frymë, në pritje të një...

I infektuar me Covid-19, vdes kampioni i botës me Argjentinën

Ka ndërruar jetë, ish-kampioni i botës me Argjentinën në vitin 1978, Leopoldo Luque. Ish-sulmuesi i River Plate dhe përfaqësueses bardhekaltër u nda nga jeta pas...

801 të infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit (Harta...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 801 raste të reja me koronavirus, nga 3842 testime të kryera. Harta e të prekurve...

Koronavirusi në Itali/ 258 viktima dhe 7351 raste të reja në...

Situata e koronavirusit në Itali vijon të jetë shqetësuese. Autoritetet raportojnë 258 viktima gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa nga 179,278 testime të realizuara, 7,351...
WhatsApp DENONCO