E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet COVID 19

Etiketim: COVID 19

Covid 19 në Shqipëri/ Manastirliu: Janë testuar personat që kanë pasur...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, i ka drejtuar një apel qytetarëve që të zbatojnë masat mbi higjenën personale, dhe në rast se kthehen nga...

Covid 19 në Shqipëri/ Pezullohet arsimi dhe aktivitetet deri më 3...

Kryeministri Edi Rama tha se nuk do të aplikohet si masë për parandalimin e përhapjes së Covid 19 mbyllja e kufijve, duke u shprehur...

“Covid 19, tërmet që i ul brekët propogandës”/ Mjeku i njohur...

Mjeku i njohur Petrit Vargu ka reaguar pas konfirmimit të dy rasteve të para me koronavirus në Shqipëri. Në orët e para të mëngjesit të...

Zyrtare/ Shqipëria e paprekur nga COVID 19

Zyrtarisht Shqipëria nuk ka të regjistruar asnjë rast me koronavirus. Kjo u bë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë, sipas të cilës edhe tre...

Studimi në Itali/ Viktimat e Covid 19, mosha mesatare 81 vjeç,...

Numri i viktimave në Itali, shkaktuar nga koronavirusi i quajtur COVID 19, ka arritur në 148, ndërsa numri i të infektuarve në 3858 persona,...

COVID 19 prek edhe Serbinë, konfirmohet rasti i parë

COVID 19 prek edhe Serbinë. Ministri serb i Shëndetësisë, Zllatibor Llonçar, ka konfirmuar rastin e parë me koronavirus në këtë vend. I infektuari, është një...

COVID 19, asnjë shqiptar i prekur në Itali/ Brataj: Ndoshta jemi...

Skënder Brataj, drejtor i qendrës Kombëtare të Urgjencës, nga studio e “Opinion” dha një hipotezë për arsyen e mundshme se përse Shqipëria nuk është...

Koronavirusi, ja shtetet ku është përhapur COVID 19

Që kur u shfaq në Kinë, koronavirusi i pagëzuar me emrin "Covid 19" është përhapur në pothuajse të gjithë Botën. Mbi 3200 persona kanë...

Të ruajmë vigjilencën, po ky nuk është virusi Ebola

Nga Sergio Harari A e kanë gabim partnerët socialë dhe sindikatat, kur kërkojnë një kthim gradual në normalitet apo gabon qeveria në ndjekjen e një...

Paniku nga koronavirusi/ Mjekja psikiatre: Stresi ndihmon COVID 19

Psikiatrja Arjana Rreli ka folur për panikun e shkaktuar nga virusi kinez. Ajo theksoi në ”abc news”, se qytetarët duhet të ruajnë qetësinë dhe...
WhatsApp DENONCO