E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet COVID 19

Etiketim: COVID 19

Covid 19 shkakton viktimën e 4-t në Greqi

Është shënuar viktima e katërt nga Koronavirusi në Greqi. Viktima është një 53 vjeçar punonjës i spitalit të Kastorias raporton abcnews.al. Në total Greqia ka...

Covid 19 shkakton viktimën e parë në New York

Koronavirusi ka shkaktuar viktimën e parë në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Autoritetet atje bëjnë me dije se viktima është një 82-vjeçare,...

OBSH: Covid 19, Europa epiqendra e pandemisë, shumë më tepër raste...

Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se tashmë Evropa ka zëvendësuar Kinën si epiqendrën e pandemisë së koronavirusit. Drejtori i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus u tha...

Gazetarja thumbon Ramën/ Ja si komunikojnë liderat botërorë për Covid 19

Gazetarja Sonila Meço ka publikuar një fotomontazh lidhur me komunikimin e liderëve botërorë, par pandeminë e koronavirusit. "Liderët e vendeve të ndryshme në komunikimin ditor...

I infektuar nga COVID 19/ Burri nga Patosi udhëtoi në një...

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi edhe dhjetë raste të reja me koronavirus në Shqipëri duke e çuar numrin total të të prekurve në 33. Vlen për...

Brenda në pishinë me basketbollistin e infektuar, sulmuesi i Real Madrid...

Ditën e djeshme u konfirmua se një basketbollist i Real Madrid, kishte rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Pas këtij lajmi, sulmuesi serb i Real Madrid,...

COVID-19/ Manastirliu: Stafet mjekësore dhe pacientët me terapi mjekimi përjashtohen nga...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një komunikim me publikun duke shpjeguar urdhrin e ri përndalimin e qarkullimit të automjeteve private...

“Na dëgjoni, na mbështesni”/ Apeli i mjekut Tritan Kalo: Së bashku...

Mjeku i njohur, Tritan Kalo, i ka drejtuar një tjetër apel qytetarëve, lidhur me luftën ndaj koronavirusit. Kalo shkruan në rrjet se OBSH ka...

COVID 19, 10 fakte optimiste për koronavirusin

Mjekja gjinekologe Anika Dokle ka publikuar 10 fakte optimiste për koronavirusin. Shqipëria renditet ndër vendet e fundit që u prek nga virusi që tashmë...

Pas të moshuarës, edhe dy të dyshuar me koronavirus izolohen te...

Stafi mjekësor i Spitalit Rajonal të Durrësit dhe pacientët e shtruar në këtë godinë shëndetësore janë alarmuar, pasi prej disa ditësh në ambientet e...

Video/ Si të mbroheni nga koronavirusi? Manastirliu publikon këshillat

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar një video me këshilla kundër përhapjes së epidemisë. Çfarë duhet të dini për të parandaluar përhapjen e...

4018 viktima dhe 113009 të infektuar nga koronavirusi në gjithë Botën/...

Koronavirusi, që nga momenti i shpërthimit, ka shkaktuar 4018 viktima dhe 113009 të infektuar në të gjithë Botën. Shumica e infektimeve dhe vdekjeve janë...

Covid 19 në Shqipëri, dy të infektuarit e parë banorë të...

ISHP zbuloi dy raste pozitive me koronavirus në Shqipëri. Bëhet fjalë për babë e bir, V.K dhe P.K përkatësisht 54 dhe 28 vjeç. Ky i...
WhatsApp DENONCO