E martë, Janar 18, 2022
Etiketimet Bullgari

Etiketim: bullgari

Aksidenti tragjik me 45 vikti*a, shkak ka qenë shpejtësia e lartë...

Hetuesia bullgare ka dalë me vlerësimet e para lidhur me aksidentin me autobusin maqedonas në Bullgari, më 23 nëntor, ku humbën 45 shtetas të...

Aksidenti me 45 viktima në Bullgari, familjarët kërkojnë drejtësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që të zbardhet sa më shpejtë e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Tragjedia në Bullgari, flet Prokurori i çështjes: Nuk ka pasur karburant...

Janë zbuluar arsyet e mundshme dhe shkaktari i zjarrit që shpërtheu në autobusin në autostradën “Struma” në Bullgari, ku humbën jetën 45 shtetas shqiptarë. Këtë...

Humbën jetën 45 shqiptarë/ Pronari i ‘Besa Trans’: Pse nuk isha...

Pronari i agjencisë së udhëtimit “Besa Trans”, Bekim Haxhiu, ka folur për herë të parë pas aksidentit të tragjik në autostradën “Struma” të Bullgarisë,...

Komentoi kundër vikti*ave shqiptare në Bullgari, burgoset i riu

Policia bullgare ka arrestuar një 24 vjecar në Sofje, i cili kishte postuar komente urrejtjeje ndaj viktimave të aksidentit tragjik në autostradën e Strumës,...

Hapja e negociatave, Bullgaria nuk heq dorë nga vetoja ndaj Maqedonisë...

Bullgaria nuk heq dorë nga veto për nisjen e bisedimeve të anëtarësimit midis Bashkimit Evropian dhe Maqedonisë së Veriut. Në takimin e Këshillit të Çështjeve...

Aksidenti i tmerrshëm në Bullgari, babai rrëfen si iu dogj i...

Një nga të mbijetuarit e aksidentit të tmerrshëm në Bullgari, Orhan Aliti, ka rrëfyer për tmerrin që ka përjetuar në momentin kur autobusi me të...

I mbijetoi aksidentit në Bullgari, Ambasadori serb takon të riun shqiptar...

Lulëzim Sulejmani ishte në mesin e shtatë personave që i mbijetuan aksidentit fatal në Bullgari, e ku 45 shtetas së Maqedonisë së Veriut, kryesisht ...

Aksidenti tragjik/ Prokuroria konfirmon shpërthimin, rrëfehet i mbijetuari

Prokuroria bullgare ka konfirmuar se ka pasur një shpërthim në autobusin me pasagjerë nga Maqedonia e Veriut. Prokurori Lyubomir Yovevski tha se pritet që...

Përplaset dhe merr flakë autobusi në Bullgari, 45 shqiptarë nga Maqedonia...

46 persona, mes tyre 12 fëmijë, turistë nga Maqedonia e Veriut, humbën jetën pasi një autobus u përplas dhe u përfshi nga flakët në...

Kush janë fituesit e zgjedhjeve në Bullgari, e krijuan partinë vetëm...

Një parti e re kundër korrupsionit që drejtohet nga dy ish-biznesmenë të shkolluar në Harvard, Kiril Petkov dhe Assen Vassilev rezulton fituese me 25.97%...

Prag lufte në kufirin mes Polonisë dhe Bjellorusisë

Situata në kufirin mes Bjellorusisë dhe Polonisë vazhdon të përkeqësohet. Qindra persona kanë mbërritur mëngjesin e sotëm në pikën kufitare Kuznica-Bruzgi, pranë qytetit bjellorus,...

Bullgaria dëbon dy diplomatë rusë

Autoritetet Bullgare kanë shpallur dy diplomatë rusë persona non grata dhe u kërkuan atyre të largoheshin nga vendi brenda 27 orësh, tha Ambasada Ruse...

Të Fundit