E premte, Mars 5, 2021
Etiketimet Bottas

Etiketim: bottas

F1/ Bottas fiton pole position në mungesë të Hamilton, ndjek zëvendësuesi...

Edhe pse Lewis Hamilton mungon në Çmimin e Madh të Sakhirit për shkak të Covid-19, sërish do të jenë dy makina Mercedes ato që...

Formula 1, Silverstone/ Pole positon për Bottas, finlandezi lë pas Lewis...

Valtteri Bottas ka siguruar pole position në Çmimin e Madh të 70-vjetorit në Silverstone.  Piloti i Mercedes e ka ndalur kronometrin në1:25:154, 63 të...

Zyrtare/ Mercedes i rinovon kontratën Valteri Bottas

Skuderia  Mercedes në Formulës 1, ka njoftuar sot se ka rinovuar kontratën me pilotin Valteri Bottas. KOntrata do të jetë e vlefshme deri në përfundimin...

Video/ Lewis Hamilton fantastik, triumfon në “Silverstone” me tre rrota

Lewis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Silverstone-it. Piloti britanik, në suksesin e tij të tretë në katër gara të sezonit, e ka...

F1/ Lewis Hamilton dominon në Hungari, Verstappen mposht Bottas-in

Lewis Hamilton ka fituar garën e Çmimit të Madh të Hungarisë due mos e vënë në diskutim fitoren për asnjë moment. Një garë pa histori...

F1, Hungari/ Mercedes dominon provat zyrtare, Hamilton barazon rekordin e Schumacher

Lewis Hamilton ka siguruar sot “pole position” në pistën e Hungarisë duke mundur shokun e tij të skuadrës, Valteri Bottas i cili u rendit...

F1/ Lewis Hamilton bën ligjin në Austri, Ferrari dështim

Lewis Hamilton fiton Çmimin e Madh të Austrisë. Britaniku e dominoi garën e dytë të sezonit nga starti e për ta përfunduar atë i...

Formula 1/ Bottas triumfon në garën e parë të sezonit, Hamilton...

Gara e Austrisë në Formula 1 sapo ka përfunduar dhe fituesi, është Valteri Bottas. Piloti i Mercedes u nis nga podiumi, si më i...

F1, Austri/ Bottas mund Hamilton për “pole position”, zhgënjim total nga...

Sezoni i ri i Formula 1, ka startuar zyrtarisht me provat zyrtare për Çmimin e Madh të Austrisë. Valteri Bottas fitoi “pole position” e parë...
WhatsApp DENONCO