E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Bota boldnew shsot domain

Etiketim: bota boldnew shsot domain

Tajfuni ‘Infa’ mbërrin në Kinë ditën e diel, evakuohen mijëra banorë

Kina Lindore pritet të goditet nga një tajfun i fuqishëm pasditen e nesërme. Departamenti i meterologjisë i provincës Ciciang njoftoi se tajfuni Infa, i cili...

Shpëtoi mijëra fëmijë nga sulmi terrorist, ndërron jetë ish-oficeri i policisë

Darron Coster, ish-oficeri i policisë i cili shpëtoi dhjetëra jetë njerëzish në sulmin terrorist në Manchester Arena ka ndërruar jetë si pasojë e një...

Pamje të rënda/ Nëna hedh foshnjën nga ndërtesa që po digjej...

Një nënë në Durban, Afrika e Jugut, u detyrua të hidhte foshnjën e saj nga një ndërtesë së cilës i ishte vënë zjarri nga...

Paralajmëron gjenerali britanik: Afganistani mund të përfshihet në luftë civile

Kreu i forcave të armatosura të Britanisë së Madhe paralajmëroi se ekziston mundësia që Afganistani të përfshihet në një luftë civile derisa trupat e...

Doli nga makina të ndihmonte dy të moshuarit e përfshirë në...

Një djalë 15-vjeçar në Britaninë e Madhe është përplasur për vdekje nga një kamion, teksa ai ishte duke ndihmuar dy të moshuar që ishin...

I nxehti ekstrem në Kanada, në 5 ditë 486 të vdekur

486 humbje jete janë raportuar gjatë pesë ditëve të fundit në British Columbia të Kanadasë, si pasojë e valës së të nxehtit ekstrem. Më shumë...

I veshur si Mao dhe një orë fjalim, Xi paralajmëron botën:...

Njëqind të shtëna me top për të festuar 100-vjetorin e Partisë Komuniste Kineze përpara turmës në Sheshin Tiananmen. Dhe pastaj, zëri i Xi Jinping,...

Zgjedhjet rajonale në Francë, dalin rezultatet

E djathta ekstreme e Fronit Kombëtar të Marine Le Pen ka dështuar në zgjedhjet rajonale që mbajtën raundin e dytë këtë të diel në...

Kandidon në New York për Kongresin e SHBA, kryetari i Shoqatës...

Kryetari i Federatës Panshqiptare të Amerikës ”Vatra”, Elmi Berisha mbështet hapur kandidatin për Kongresin e SHBA, Colin Schmitt. Ky i fundit garon nv zonën 18-të...

Kërcënoi se do të vriste politikanë e ekspertë shëndetësorë, gjendet i...

Një trup i pajetë është gjetur në një pyll të Belgjikës. Mediat e huaja shkruajnë se dyshohet se trupi i pajetë i përket ushtarit...

Vrau 3 vajzat e tij, babai ekzekutohet publikisht me kallashnikov

Një baba është ekzekutuar publikisht pasi u shpall fajtor për vrasjen e tre vajzave të tij në Jemen. Ali Abdullah al-Noami mbyti tre vajzat e...

Deklarata ‘bombë’ e diplomatit rus: Lufta mes Kinës dhe SHBA-ve do...

Një diplomat i lartë rus beson se një luftë e mundshme mes SHBA dhe Kinës do të "shfaroste të gjithë njerëzimin". Shqetësimet në lidhje me...

Ish-Zonja e Parë e El Salvador dënohet me 10 vite burg

Drejtësia në shtetin e vogël amerikano-qendror, El Salvador ka goditur ish-Zonjën e Parë të vendit. Ana Ligia de Saca është dënuar me 10 vite burg...
WhatsApp DENONCO