E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Armo

Etiketim: armo

Greva e naftëtareve në Ballsh, Kryemadhi kërkon hetime ndaj ARMO-s/ Zbardhet...

Monika Kryemadhi, Kryetare e LSI-së, i është drejtuar Kryeprokurorit Olsian Çela, kreut të SPAK, Arben Kraja, kryetarit të KLSH-së, Arben Shehu, si dhe Avokatit...

Greva e naftëtarëve/ Tomorri: Qeveria ta çojë në falimentim “Armo-n”, ka...

Edhe sot në ditën e 12 të grevës për naftëtarët e Ballshit, ende nuk ka asnjë zgjidhje për 20 pagat e prapambetura dhe rifillimin...

Armo ka 5.7 milionë Euro detyrime ndaj naftëtarëve

Vetëm gjatë periudhës 6 mujore gusht 2015 deri në janar 2016 shoqëria ARMO ka krijuar një borxh për pagat e punëtorëve prej 5.7 milion...

Grevistët e Poçemit, viktima të privatizimit të dështuar të ARMO

Në vitin 2008, qeveria shiti bashkë me ARMO-n edhe nënstacionin e Poçemit; por ndërprerja e punës së rafinerisë së Ballshit – e cila ka...
WhatsApp DENONCO