E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Abazi

Etiketim: abazi

Boiken Abazi: Albin Kurti do të votojë të dielën në Shqipëri

Kandidati i pavarur për deputet Boiken Abazi dhe aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, ka thënë në Kanal 10 se kryeministri i Kosovës, Albin...

Incidenti te zyrat e FRD, Boiken Abazi: Rama do të prodhojë...

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri, ka reaguar në lidhje me sulmin që u bë ditën e sotme, në zyrat e FRD-së, ku dhe Presidenti Ilir...

Jashtë listave të PS edhe një ministre dhe deputeti Sadri Abazi

Jashtë listave të kandidatëve për deputet nga rradhët e Partisë Socialiste ka mbetur edhe ministrja e Kulturës Elva Margariti, si dhe deputeti socialist Sadri...

“Shqipëria ka nevojë për ndryshime”, Albin Kurti: Boiken Abazi as nuk...

Kandidati për kryeministër në Kosovë Albin Kurti në një konferencë të përbashkët me kandidatin për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri Boiken...

Zgjedhjet e 25 prillit/ KQZ pranon kërkesën e VV Tiranë, Boiken...

Bojken Abazi, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, do të jetë kandidat për deputet në qarkun e Tiranës. Në një postim në Facebook Abazi...

Drejtuesit e VV në Shqipëri takohen me ambasadorin norvegjez/ Ja për...

Drejtori Ekzekutiv i Lëvizjes VETËVENDOSJE në Shqipëri, Boiken Abazi, së bashku me anëtaren e Bordit Drejtues Gearda Demiraj dhe aktivistin dhe pedagogun Iliaz Shehu,...

Akuzat e Braçes ndaj Albin Kurtit/ Bojken Abazi: Dhuna e pushtetit...

Drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Bojken Abazi, ka reaguar pasi zëvendëskryeministri i Shqipërisë Erion Braçe kritikoi Albin Kurtit, teksa ky i fundit mbrojti...

Rezoluta për dënimin e gjenocidit të Serbisë/ Abazi apel Kuvendit: Mos...

Bojken Abazi, drejtues i Vetëvendosjes, dega në Shqipëri, i ka drejtuar një thirrje Kuvendit që të çojë para rezolutën pa u përfshirë në lojrat...

Deklaratat e Vuçiç/ Abazi: Serbia po përgatitet të zhvillojë industri ushtarake...

“Është e rëndësishme t’ju them se konflikti Nagorno-Karabak tregon se konfliktet e ngrira mund të përshkallëzohen në çdo moment. Situata me Kosovën nuk do...

“Deti” në Hagë, prag tradhtie kombëtare? Abazi: Rrezikojmë të humbasim territor...

I ftuar në studion e “Abc-ja e mëngjesit”, me Enkel Demin, drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Bojken Abazi foli për çështjen e detit...

Protesta kundër Dendias/ Boiken Abazi: Rama po bëhet gati të kryejë...

“Protesta kundër vizitës së ministrit të jashtëm grek ishte e domosdoshme për të tërhequr vëmendjen ndaj veprimeve qeveritare që mund të përfundojnë në tradhti...

Protesta ndaj vizitës së Dendias, arrestohet kreu i VV në Shqipëri

Vetevendosja me seli në Tiranë ka reaguar për arrestimin e kreut të saj, Boiken Abazi, nga policia në momentin që po shkonte të merrte...

Njohja e Kosovës nga Izraeli, Bojken Abazi: Nuk ka asnjë garanci,...

Drejjtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, ka shprehur dyshimet lidhur me njohjen si shtet të Kosovës nga Izraeli, duke u shprehur se...
WhatsApp DENONCO