Përjashtimi i Berishës/ Basha: Kryesia mori vendimet e saj për tu ditancuar nga dhuna

Ka nisur mbledhja e Këshilli Kombëtar të Partisë Demokratike. Lulzim Basha ka hedhur akuza ndaj mbështetësve të Sali Berishës duke thënë se një pakicë brenda tyre ka zgjedhur të luftojë kundër demokratëve.

Ndërkohë duke u ndalur tek vendimet e marra disa ditë më parë, ku u përjashtuan një grup deputetësh dhe vetë ish-kryeministri Sali Berisha, Basha tha se Kryesia e Partisë ka marrë vendimet e saj, për tu distancuar nga dhuna.

LEXO EDHE  Skocia ka vendosur të heqë masat anti-Covid-19

“Përjashtimi nga Partia i organizatorëve të dhunës, nxitësve të dhunës, ekzekutorëve të dhunës, nuk ishte vendim i lehtë, por ishte vendimi i duhur. Kryesia ka bërë thirrje për një pjesë tjetër që të gjejnë kurajon për tu distancuar nga dhuna. Duhet ta bëjnë këtë, për demokratët, për PD, për Shqipërinë.” mësohet se ka thënë Basha.