Nuk ka fitues në Korçë, Skënderbeu dhe Laçi ndajnë pikët

Ndeshja e parë e Kategorisë Superiore për vitin 2022, ajo mes Skënderbeut dhe Laçit, është mbyllur në një barazim pa gola, duke mos ndryshuar shumë gjëra në renditje për ekipet.

Të dy skuadrat ishin më shumë të kujdesshme për të mos pësuar në këtë ndeshje të parë të vitit dhe kjo bëri që loja të ishte e luftuar në mesfushë, me shumë gabime sa i përket ndërtimit të aksioneve, duke prodhuar pak raste për t’u shënuar gjatë 90 minutave.

LEXO EDHE  Dhuna në derbin Tirana-Vllaznia, 3 persona në hetim

Në fund, barazimi ishte rezultati më i drejtë i kësaj sfide për atë që shfaqen dy ekipet në fushë, teksa vazhdojnë të luftojnë për objektiva krejtësisht të ndryshëm nga njëri-tjetri në këtë sezon.

KLasifikimi: